Австрія ETIAS - Європейський безвізовий режим для Австрії


Austria ETIAS

Австрія туристична інформація

  • Рік вступу до ЄС: 1995
  • Член Шенгенської зони: так
  • Столиця Відень
  • Офіційна мова Німецька
  • Розмір (кв. км): 83,879
  • Телефонний код: +43
  • Часовий пояс CET
  • Валюта Євро (€)
  • Головний аеропорт: Міжнародний аеропорт Відня

Що таке ETIAS?

Європейська система інформації та авторизації подорожей (ETIAS) - це програма безвізового в'їзду, ініційована Європейським Союзом з метою посилення безпеки кордонів та спрощення процесу для безвізових мандрівників, які відвідують Шенгенську зону, що включає 27 європейські країни. Це електронна система, яка перевіряє та відстежує відвідувачів з країн, яким не потрібна віза для в'їзду в Шенгенську зону.

Чи потрібен мені ETIAS для відвідування Австрії?

Так, якщо ви є громадянином безвізової країни і плануєте відвідати Австрію, вам знадобиться дозвіл ETIAS. Система ETIAS поширюється на всі країни Шенгенської зони, включаючи Австрію.

Як подати заявку на отримання дозволу ETIAS для Австрії?

Процес подачі заявки на отримання дозволу ETIAS простий і здійснюється повністю онлайн. Він включає в себе заповнення аплікаційної форми з особистими даними, паспортними даними, інформацією про стан здоров'я та деталями запланованої подорожі. Після того, як ви сплатите збір за подання заявки, вона буде оброблена, і в разі схвалення, ваш дозвіл на використання ETIAS буде надіслано вам електронною поштою.

Якщо я маю австрійський паспорт, чи потрібен мені дозвіл ETIAS?

Ні, власники австрійських паспортів, які є громадянами країн Шенгенської зони, не потребують ETIAS для подорожей в межах Шенгенської зони. ETIAS в основному призначена для безвізових громадян третіх країн, які відвідують країни Шенгенської зони.

Чи знають місцеві прикордонні служби про мій приїзд до Австрії?

Так, місцеві прикордонні органи знатимуть про ваш приїзд до Австрії, оскільки система ETIAS підключена до численних баз даних, які відстежують мандрівників, що в'їжджають та виїжджають з Шенгенської зони.

Як моя заява ETIAS буде оброблятися Австрією?

Заява ETIAS обробляється центральною системою, а не окремими країнами. Однак кожна країна ETIAS підключається до системи через власний національний підрозділ, за допомогою якого вона обробляє інформацію, що стосується подорожуючого, яка сталася в межах її кордонів. Ця система здійснює перехресну перевірку даних, наданих заявниками, за кількома базами даних безпеки, такими як Інтерпол та Європол. Якщо система відмічає заяву, вона буде розглянута вручну.

Чи потрібна мені ETIAS при транзитному перельоті через аеропорти Австрії?

Ні, якщо ви є громадянином країни з безвізовим режимом і прямуєте транзитом через аеропорти Шенгенської зони, вам не потрібна ETIAS, якщо ви не залишаєте міжнародну транзитну зону.

Чи потрібна мені ETIAS при в'їзді в Австрію наземним, повітряним та морським транспортом?

Так, незалежно від способу подорожі, якщо ви є громадянином країни з безвізовим режимом і плануєте в'їхати до Австрії або будь-якої іншої країни Шенгенської зони, вам потрібна ETIAS.

Чи відрізняється подача заяви на отримання ETIAS в Австрії від інших країн?

Ні, процес подання заяви на отримання ETIAS однаковий для всіх країн Шенгенської зони. ETIAS не залежить від країни, а залежить від зони; вона охоплює всю Шенгенську зону.

Чи можу я використовувати австрійську ETIAS для відвідування інших країн?

Так, після отримання ETIAS ви можете вільно пересуватися в межах Шенгенської зони, яка включає 27 європейських країн. Ви можете відвідати будь-яку з цих країн, використовуючи один і той самий дозвіл ETIAS.

Як довго я можу перебувати в Австрії з ETIAS?

З ETIAS ви можете перебувати в Шенгенській зоні до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Це правило діє на всій території Шенгенської зони, а не лише в Австрії.

Чи можу я перебувати 90 днів в Австрії, а потім відвідати іншу країну Шенгенської зони ще на 90 днів?

Ні, 90-денний ліміт поширюється на всю Шенгенську зону, а не на кожну країну окремо. Ви можете подорожувати країнами Шенгенської зони, але загальний термін перебування не повинен перевищувати 90 днів протягом 180-денного періоду.

Як я можу зв'язатися з найближчим до мене офісом ETIAS в Австрії?

Місцевого офісу ETIAS як такого не існує. ETIAS управляється eu-LISA (Агентством Європейського Союзу з оперативного управління великомасштабними ІТ-системами у сфері свободи, безпеки та правосуддя), а процес подачі заявки здійснюється онлайн. Для отримання довідок найкраще звернутися до посольства або консульства Австрії у вашій країні.

Якщо мені відмовили у видачі дозволу на перебування в Австрії, як я можу подати апеляцію?

Якщо ваша заявка на отримання ETIAS буде відхилена, ви отримаєте причину відмови. Процес оскарження може відрізнятися залежно від причини відмови. Як правило, ви подаєте апеляцію до органу, який прийняв рішення (держава-член ЄС, яка відхилила вашу заяву), і ви повинні бути проінформовані про процес оскарження.

Як відбувається процес співбесіди в Австрії для апеляцій в ETIAS?

Не існує спеціального процесу співбесіди для апеляцій в ETIAS. Апеляції, як правило, розглядаються шляхом письмового повідомлення. Точний процес оскарження може відрізнятися, і ви повинні бути проінформовані про процедуру оскарження, коли отримаєте відмову.

Що робити, якщо я втрачу свій паспорт, перебуваючи в Австрії за дозволом ETIAS?

Якщо ви втратили свій паспорт під час перебування в Австрії, вам слід негайно повідомити про це місцеву поліцію та звернутися до посольства або консульства вашої країни в Австрії. Оскільки ETIAS прив'язана до вашого паспорта, вам потрібно буде повторно подати заяву на отримання ETIAS, як тільки ви отримаєте новий паспорт.

Що я можу зробити, якщо мій дозвіл ETIAS буде анульовано під час мого перебування в Австрії?

Якщо ваш дозвіл ETIAS анульовано, ви повинні отримати причину анулювання. Процес оскарження буде залежати від причини анулювання. Як правило, ви подаєте апеляцію до органу, який анулював дозвіл, і ви повинні бути проінформовані про процедуру оскарження або подати заяву на отримання нового дозволу ETIAS.