Бельгія ETIAS - Європейський безвізовий режим для Бельгії


Belgium ETIAS

Бельгія туристична інформація

  • Рік вступу до ЄС 1957
  • Член Шенгенської зони: так
  • Столиця Брюссель
  • Офіційна мова Голландська, французька, німецька
  • Розмір (кв. км): 30,689
  • Телефонний код: +32
  • Часовий пояс CET
  • Валюта Євро (€)
  • Головний аеропорт: Аеропорт Брюсселя

Що таке ETIAS?

Європейська система інформації та авторизації подорожей (ETIAS) - це програма безвізового в'їзду, ініційована Європейським Союзом. Вона призначена для кращого захисту кордонів ЄС шляхом попередньої перевірки мандрівників з безвізових країн, які бажають в'їхати до Шенгенської зони, зони, що складається з 27 європейських країн. Очікується, що ETIAS буде повністю впроваджена до кінця 2025 року.

Чи потрібен мені ETIAS для відвідування Бельгії?

Так, якщо ви є громадянином безвізової країни і подорожуєте до Бельгії або будь-якої іншої країни Шенгенської зони, вам необхідно мати затверджений дозвіл ETIAS.

Як подати заявку на отримання ETIAS для Бельгії?

Ви подаєте заявку на отримання ETIAS онлайн. У заявці потрібно буде вказати вашу особисту інформацію, паспортні дані та відповісти на низку запитань безпеки. Після заповнення форми та сплати збору ви отримаєте відповідь протягом декількох днів. У разі схвалення, ETIAS дійсна протягом трьох років або до кінця терміну дії паспорта, залежно від того, що настане раніше.

Якщо у мене є паспорт Бельгії, чи потрібен мені ETIAS?

Ні, власники бельгійських паспортів є громадянами Європейського Союзу і тому не потребують ETIAS для подорожей в межах Шенгенської зони.

Чи дізнаються місцеві прикордонні органи про мій приїзд до Бельгії?

Так, коли ви прибудете до Бельгії або будь-якої іншої країни Шенгенської зони, прикордонні органи зможуть в електронному вигляді підтвердити вашу авторизацію ETIAS.

Як моя заява ETIAS буде оброблятися в Бельгії?

Ваша заява не буде оброблятися Бельгією. Система ETIAS управляється централізовано Європейським Союзом. Ваша інформація буде перевірена за різними базами даних, включаючи Інтерпол та Європол, щоб виявити будь-які потенційні проблеми безпеки. Однак існують окремі національні підрозділи, кожен з яких належить до окремої держави-члена. Ці національні підрозділи співпрацюють шляхом обміну інформацією та об'єднують інформацію по всьому блоку ЄС з метою забезпечення безпеки.

Чи потрібна мені ETIAS для транзиту через бельгійські аеропорти?

Ні, якщо ви з безвізової країни і прямуєте транзитом через будь-який аеропорт Шенгенської зони, включаючи Бельгію, вам не потрібна затверджена система ETIAS, якщо тільки ви не залишаєте транзитну зону аеропорту. Якщо ви залишаєте транзитну зону аеропорту, вам необхідно отримати схвалену ETIAS.

Чи потрібен мені ETIAS для в'їзду в Бельгію наземним, повітряним та морським транспортом?

Так, мандрівникам з безвізових третіх країн для в'їзду до Бельгії або будь-якої іншої країни Шенгенської зони потрібен ETIAS, незалежно від способу пересування.

Чи відрізняється подача заявки на отримання ETIAS в Бельгії від інших країн?

Ні, процес подання заявки на отримання ETIAS однаковий для всіх країн Шенгенської зони. Ви подаєте заявку не для конкретної країни, а для в'їзду в Шенгенську зону.

Чи можу я використовувати бельгійську ETIAS для відвідування інших країн?

Так, затверджена ETIAS дозволяє вам вільно подорожувати в межах Шенгенської зони, яка охоплює 27 європейських країн, включаючи Бельгію.

Як довго я можу перебувати в Бельгії з ETIAS?

З затвердженою ETIAS ви можете перебувати в Шенгенській зоні, включаючи Бельгію, до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.

Чи можу я перебувати 90 днів у Бельгії, а потім відвідати іншу країну Шенгенської зони ще на 90 днів?

Ні, 90-денний ліміт поширюється на всю Шенгенську зону, а не на окремі країни, що входять до неї. Неможливо обнулити 90-денний ліміт, переїжджаючи між країнами Шенгенської зони.

Як я можу зв'язатися з найближчим до мене офісом ETIAS для Бельгії?

ETIAS - це система, якою керує Європейський Союз, тому в Бельгії або будь-якій іншій країні Шенгенської зони немає спеціального офісу ETIAS. Ви можете звернутися до відповідних європейських органів з будь-якими питаннями, пов'язаними з ETIAS.

Якщо мені відмовлено у видачі ETIAS для Бельгії, як я можу подати апеляцію?

Якщо вам відмовлено у видачі ETIAS, ви отримаєте причину відмови. Кожна країна-член ЄС має процедуру оскарження рішень ETIAS, і вам слід дотримуватися інструкцій, наданих у повідомленні про відмову.

Як відбувається процес співбесіди в Бельгії для подачі апеляції в ETIAS?

Для Бельгії не існує спеціального процесу співбесіди. Якщо вам буде відмовлено в ETIAS, ви отримаєте інформацію про те, як оскаржити рішення, яка буде відрізнятися в залежності від країни-члена ЄС, яка розглядала вашу заяву.

Що робити, якщо я втрачу свій паспорт, перебуваючи в Бельгії за затвердженою ETIAS?

Якщо ви втратите свій паспорт у Бельгії, негайно повідомте про це місцеву поліцію і зверніться до посольства або консульства вашої країни в Бельгії. Пам'ятайте, що ваша ETIAS прив'язана до вашого паспорта, тому вам потрібно буде отримати новий дозвіл ETIAS, коли ви отримаєте новий паспорт.

Якщо мій ETIAS буде анульовано під час перебування в Бельгії, чи можу я отримати новий ETIAS?

Так, якщо ваш дозвіл ETIAS буде анульовано, вам повідомлять причину анулювання та нададуть інструкції, як подати нову заяву. Пам'ятайте, що ETIAS дійсна для всієї Шенгенської зони, тому її анулювання вплине на вашу здатність подорожувати всіма країнами Шенгенської зони.