Данія ETIAS - Європейський безвізовий режим для Данії

ЄС запровадить нову систему попереднього дозволу на в'їзд, подібну до тієї, що вже діє в США, Австралії та Канаді. Це означатиме, що якщо ви хочете відвідати будь-яку з країн Європейського Союзу, включаючи Данію, і ви не є власником паспорта ЄС, вам, можливо, доведеться отримати дозвіл на в'їзд до Європи перед поїздкою. Нова система, яка офіційно не запрацює до початку роботи 2025, називається Європейською системою авторизації туристичної інформації. Система буде відома під абревіатурою ETIAS. Це не повноцінна віза, як Шенгенська віза, яка потрібна багатьом відвідувачам Європи перед поїздкою сюди, а скоріше відмова від візи. Мета впровадження такої системи полягає в тому, щоб допомогти країнам-членам ЄС більш ефективно контролювати, кого впускати до ЄС.

Чи входить Данія до Шенгенського блоку?

Так, разом з майже всіма іншими країнами ЄС. Деякі з них не приєдналися до Шенгену, головним чином тому, що хочуть мати більше впливу на те, хто в'їжджає до їхньої країни, але деякі з тих, хто ще не приєднався до Шенгену, незабаром приєднаються. Шенгенська зона - це лише про порядок в'їзду та імміграцію, тоді як ЄС - це більше про торговельні домовленості. По суті, якщо ви є громадянином країни-члена Шенгенської зони, ви можете вільно пересуватися всіма іншими країнами Шенгенської зони. Крім того, якщо ви отримаєте шенгенську візу, оскільки ви не є власником паспорта ЄС, вам буде дозволено в'їхати в будь-яку іншу країну Шенгенської зони на максимальний термін перебування 90 днів.

Чи варто відвідати Данію?

Данія отримує багато відвідувачів з решти Європи, але не отримує багато туристів з-за меж Європи. Можливо, існує думка, що в інших країнах є більше цікавих місць, які варто побачити. Якщо у вас є час, то в Данії насправді є багато цікавого. Вона навіть має багато пляжів, хоча погода робить їх менш привабливими, за винятком сонячних днів у розпал літа, ніж ті, що знаходяться далі на південь на узбережжі Середземного моря. Основна привабливість Данії полягає в тому, що це сучасна, безпечна і чиста країна з привабливими селами і будівлями, а також більш ніж 400 островами. Якщо ви опинитеся в Данії і матимете змогу помандрувати за межами данської столиці Копенгагена, ви напевно проведете чимало часу, перепливаючи з одного острова на інший на чудовій поромній системі Данії.

Чи знадобиться мені безвізовий режим ETIAS для в'їзду в Данію?

На даний момент система попередньої авторизації ETIAS ще не розгорнута. Щойно було підтверджено, що вона, ймовірно, буде запроваджена на початку або на початку 2025. Якщо ви є власником паспорта громадянина ЄС, але не Данії або однієї чи двох інших країн-членів Шенгенської зони, вам може знадобитися ETIAS для Данії в майбутньому, якщо ви маєте один з 60 різних паспортів, що належать до країн, громадянам яких не потрібна віза для в'їзду в Європу.

Наприклад, якщо ви американець, канадець, японець, австралієць або сінгапурець, і це лише деякі з країн, вам знадобиться ETIAS на 2025, коли дозвіл на в'їзд набуде чинності. Вартість ETIAS становитиме €7, а затверджені дозволи будуть дійсні протягом 3 років після їх видачі. Ваш туристичний агент і веб-сайт авіакомпанії дізнаються, коли правила зміняться, або ви можете перевірити нашу оцінку, щоб визначити, чи знадобиться вам ETIAS або шенгенська віза.