Естонія ETIAS - Європейський безвізовий режим для Естонії

Індивідуальної естонської візи не існує, оскільки Естонія пов'язана з багатьма іншими країнами ЄС. Якщо вам потрібна віза в Європу, то така ж віза підійде і для Естонії. Це правда, що ЄС запроваджує нову систему, яка вплине на багатьох людей, які не є громадянами ЄС. Система називається E.U. Travel Information Authorisation System або ETIAS. Це вплине на ваші подорожі до Естонії, як і до решти країн Європи, якщо вам досі не потрібна була віза, але ви не є власником паспорта ЄС. Це означатиме, що коли він буде введений на початку 2025, ви отримаєте дозвіл на відвідування Європи до того, як прибудете, а не прямо на кордоні.

Чи є Естонія зараз частиною Шенгенської зони?

Так. Естонія приєдналася до Шенгенського блоку країн, хоча насправді ці країни - майже всі країни ЄС, за одним чи двома винятками, такими як Норвегія та Швейцарія. Багато неєвропейців, та й чимало європейців, не знають, у чому різниця. В принципі, якщо вам знадобиться ETIAS в майбутньому, після його отримання ви зможете відвідати будь-яку країну Шенгенської зони. Загальний час перебування в Шенгенській зоні становитиме 90 днів. Шенген - це спільний прикордонний контроль, тоді як ЄС - це набагато більше.

Чи є Естонія цікавим місцем для відвідування?

Безумовно. Її головна визначна пам'ятка - Старе місто Таллінна, столиця, яка має багато середньовічних будівель у надзвичайно гарному стані. Середньовічна частина Таллінна була обмежена німецькими хрестоносцями і вважається одним з найкраще збережених середньовічних центрів у Європі. Є кілька інших міст, які також варто побачити, особливо те, що називають літньою столицею, Пярну.

Маловідомим є той факт, що Естонія має величезну кількість островів, навіть більше, ніж Данія. Сааремаа і Хійумаа - два найвідоміші острови, перший з яких відомий своїм замком, а другий - численними маяками. Хоча подорожувати країною і особливо островами найкраще влітку, якщо ви любите спостерігати за птахами, ви можете поїхати в будь-який інший час. Естонія може похвалитися великою кількістю пляжів, а місцеві жителі також купаються в численних внутрішніх болотних озерах.

Чи потрібен мені естонський безвіз ETIAS, якщо я поїду до Естонії?

Якщо ви подорожували до Європи без віз до 2025, то вам знадобиться ETIAS, коли система запрацює на початку роботи 2025. Вам потрібно буде заповнити та надіслати онлайн-форму та сплатити збір за подання заявки щонайменше за 96 годин до її запуску. Дозвіл буде дійсним протягом 3 років. Найкращий спосіб з'ясувати, чи знадобиться він вам, - це з'ясувати, чи потрібна вам шенгенська віза. Якщо ні, але ви не є власником паспорта країни ЄС, швидше за все, вам знадобиться ETIAS для подорожі в будь-яку країну ЄС. Щоб дізнатися, чи може вам знадобитися безвізовий режим ETIAS, відвідайте домашню сторінку і пройдіть оцінку ETIAS.