Латвія ETIAS - Європейський безвізовий режим для Латвії

Очікується, що Латвія, як і решта Європи, буде використовувати нову систему авторизації подорожей ETIAS. Комісія ЄС щойно оголосила, що пропозиції щодо ETIAS мають бути доопрацьовані, а інфраструктура підготовлена таким чином, щоб вона була готова до початку роботи 2025. Комісія також погодила єдину фіксовану плату для кожного заявника. Він становитиме €7, що зробить його дешевшим за американський еквівалент, ESTA. Комісія також оголосила, що онлайн-заявка ETIAS, після її затвердження, повинна діяти протягом 3 років або до дати закінчення терміну дії паспорта.

Чи входить Латвія до Шенгенської зони?

Латвія, як і більшість членів ЄС, є подвійним членом ЄС і Шенгенської зони. Шенгенська зона покликана забезпечити єдині прикордонні правила для всіх її членів, в той час як членство в ЄС передбачає набагато більше, ніж просто імміграцію. Кожен латвієць може вільно подорожувати до будь-якої іншої країни ЄС та Шенгенської зони, як і громадяни цих країн можуть подорожувати до Латвії. Але будь-який негромадянин ЄС певним чином обмежений, і в більшості випадків йому дозволено перебувати максимум 90 днів у всій Шенгенській зоні.

Досі багатьом власникам паспортів країн, що не входять до ЄС, не потрібно було звертатися за дозволом заздалегідь, але саме це має змінитися із запровадженням ETIAS. Є надія, що система ETIAS дозволить владі більш ретельно перевіряти тих, хто прибуває до Європи, щоб заздалегідь стримувати злочинців і, зокрема, потенційних терористів.

Чому варто відвідати Латвію?

Було б, мабуть, справедливо сказати, що Латвія не переповнена туристами, але це не означає, що її не варто відвідати. Однією з переваг є те, що вона знаходиться поза туристичними маршрутами! Латвія - досить маленька країна на узбережжі Балтійського моря, затиснута між Естонією, Білоруссю, Литвою та Росією, і її географія визначила її історію, як і багатьох інших невеликих європейських держав.

Столиця Латвії, Рига, є, мабуть, головною візитною карткою країни. Місто є об'єктом Всесвітньої спадщини з його добре збереженими середньовічними будівлями. Є й інші цікаві міські райони, такі як Цесіс з його замком і Кароста з її секретною військовою історією. Багато відвідувачів не усвідомлюють, наскільки гарні латвійські пляжі. Через низьку кількість туристів вони залишаються переповненими, хоча найкраще це відчувається влітку. У Латвії також багато лісів і величезний водоспад Кулдига (найширший в Європі).

Кому потрібна система ETIAS для відвідування Латвії 2025?

Угода ETIAS не є повноцінною візою, це більше схоже на "відмову від візи". Насправді, вона дуже схожа на інші дозволи на поїздки, такі як ті, що потрібні для в'їзду в США, Канаду чи Австралію. Ви подаєте заявку онлайн заздалегідь (96 годин - це вказана цифра), сплачуєте збір у розмірі €7 і, за умови, що вам дозволять в'їзд, отримуєте дозвіл ETIAS, який діятиме протягом 3 років. Він поширюється лише на власників паспортів країн, що не входять до Європейського Союзу, яким наразі не потрібна віза для в'їзду до Європи. Якщо ви, наприклад, власник американського або японського паспорта, вам потрібно буде отримати дозвіл ETIAS після запуску системи 2025. Система ETIAS не вплине на мандрівників, які наразі подають заявки на отримання шенгенської візи.