Ліхтенштейн ETIAS - Європейський безвізовий режим для Ліхтенштейну

Ліхтенштейн є дещо аномальною країною, оскільки він знаходиться прямо посеред Європи, але не є одним з 27 членів Європейського Союзу. Він дуже схожий на свого сусіда, Швейцарію. Ви, мабуть, чули, що ЄС посилює свої процедури безпеки, запроваджуючи нову систему авторизації подорожей. Вона не зачіпає нікого, хто перебуває в ЄС, але може вплинути на багатьох власників паспортів країн, що не входять до ЄС, коли вона почне діяти на початку 2025. Незважаючи на те, що Ліхтенштейн не є членом ЄС, на нього вплине Європейська система авторизації туристичної інформації (скорочено ETIAS). Це тому, що Ліхтенштейн підписав Шенгенську угоду. Система ETIAS - це не віза, а онлайн-дозвіл, який можна отримати заздалегідь до подорожі, заповнивши онлайн-заявку.

То чому Шенгенська угода має якесь значення?

Шенгенська угода об'єднує багато, але не всі європейські країни, які вважають за краще мати спільну імміграційну політику. Є кілька країн, що входять до Шенгенської зони (наприклад, Ліхтенштейн, Норвегія, Ісландія та Швейцарія), які з різних причин не бажають мати повноправне членство в ЄС. Система попереднього дозволу на в'їзд ETIAS, хоча вона і була розроблена Комісією ЄС, в основному вплине на в'їзд до Шенгенської групи країн. Починаючи з травня 2025, якщо ви хочете поїхати до Норвегії або Ліхтенштейну, і ви американець (наприклад), вам потрібно буде подати заявку онлайн заздалегідь, сплатити збір у розмірі €7 та отримати дозвіл ETIAS, який буде дійсним до 3 років, залежно від дати закінчення терміну дії вашого паспорта.

Чому варто відвідати Ліхтенштейн?

Ліхтенштейн - настільки незвичайна маленька країна з інтригуючою історією та фантастичними краєвидами, що її безумовно варто відвідати, хоча ціни тут, як правило, високі. Вона зуміла зберегти свою незалежність, незважаючи на потрясіння, які так довго охоплювали навколишній регіон у минулому. Це переважно німецькомовна країна, але найтісніші зв'язки вона має зі Швейцарією. Сьогодні вона заробляє більшу частину своїх грошей, надаючи банківські послуги; знову ж таки, як і її сусідка.

Якщо ви більше нічого не будете робити в Ліхтенштейні, то неодмінно відвідайте замок у столиці країни, місті Вадуц. Вадуцький замок є резиденцією королівської сім'ї. Ви навіть можете побачити, як вони йдуть до нього. Можливо, ви навіть побачите, як вони заходять і виходять з парадного входу в замок. Оскільки Ліхтенштейн оточений горами, тут є безліч пішохідних (влітку) і лижних (взимку) маршрутів, які допоможуть вам зайняти себе і відволіктися від спокусливих вадуцких ресторанів.

Чи потрібен мені ETIAS для в'їзду до Ліхтенштейну?

Так, якщо вам не потрібна віза для в'їзду в Європу, але ви не є громадянином ЄС або громадянином будь-якої країни Шенгенської зони. Існує близько 60 країн, громадянам яких потрібно буде подати заявку на отримання дозволу на поїздку за системою ETIAS, коли вона буде офіційно запущена. Наразі, якщо все, що ви хочете зробити - це відвідати Європу на короткий термін (менше 90 днів), переконайтеся, що у вас є дійсний закордонний паспорт і докази подальшої подорожі або достатні кошти, і вам поставлять штамп у паспорт. Після цього ви можете відвідувати будь-яку країну Шенгенської зони протягом 90 днів протягом 180 днів. Єдине, що зміниться з введенням ETIAS, - це те, що ви повинні будете надати деяку інформацію про себе в онлайн-формі за 96 годин або більше до подорожі.