Мальта та Шенгенська зона: Правила ETIAS

Цього року було досить багато новин про нові правила подорожей до ЄС для багатьох власників паспортів країн, що не входять до ЄС. Комісія ЄС щойно підтвердила деталі того, що називається Європейською системою авторизації туристичної інформації (ETIAS ), яка створена за зразком американської та канадської систем безвізового в'їзду. Механізм ETIAS означатиме, що особи, які мають намір відвідати Європу, повинні будуть заповнити онлайн-заявку до свого прибуття, на обробку якої відводиться щонайменше 96 годин. Вартість заявки становитиме €7 для осіб старше 18 років, а після її схвалення відвідувач зможе відвідати будь-яку країну Шенгенської зони або перебувати в ній до 90 днів. Кожен мандрівник повинен буде заповнити онлайн-заявку, і після схвалення ETIAS діятиме 3 років або до закінчення терміну дії паспорта. Офіційний запуск ETIAS відбудеться на початку 2025 року.

ETIAS призначена лише для країн ЄС? А як щодо Шенгену?

Мальта, як і більшість країн Шенгенської зони, входить і в Шенген, і в ЄС. Існує багато спільних правил для обох груп. В основному, головна відмінність полягає в тому, що Шенгенська угода стосується лише прикордонних домовленостей, таких як система ETIAS. ЄС - це набагато більше, ніж просто імміграційні правила.

Швидше за все, якщо ви не є європейцем і хочете відвідати будь-яку країну Шенгенської угоди, вам потрібно буде подати заявку через ETIAS. Це означає, що в будь-якому випадку це стосується майже всіх країн ЄС, включаючи Мальту. Малоймовірно, що ETIAS буде використовуватися для країн ЄС, які не входять до Шенгенської зони, таких як Ірландія.

Яка Мальта для туристів?

Багато людей відвідують Мальту, оскільки вона має багато переваг як туристична країна. Вона розташована посеред Середземного моря, на південь від італійського острова Сицилія, і має довгу і цікаву історію, оскільки знаходиться прямо на перетині старих торгових шляхів. Тут типовий середземноморський клімат, спекотний і сухий влітку, прохолодний і вологий взимку.

Валетта - столиця найбільшого острова Мальти з однойменною назвою. У місті є величезний порт. У місті є на що подивитися як з точки зору історичних будівель, так і з точки зору сучасного торгового центру. Стародавня мальтійська столиця - Мдіна, яка лежить на вершині пагорба посеред острова. Її також називають "Тихим містом", хоча цей термін найкраще описує її, коли натовпи туристів розходяться наприкінці дня! Місто найбільш відоме своєю фантастичною середньовічною архітектурою.

Мальта складається з трьох населених островів, причому Гозо і Кеммуна менші і більш сільські, ніж головний острів, але все одно варті відвідування через поєднання історії, сільського спокою і прибережних краєвидів.

Чи потрібен мені ETIAS, якщо я їду на Мальту?

Це залежить від вашої національності. Якщо ви прилітаєте безпосередньо на Мальту і не маєте паспорта, виданого країною ЄС або Шенгенської зони, вам може знадобитися дозвіл ETIAS (з сайту 2025) або повна шенгенська віза. Наразі існує 60 країн, громадянам яких не потрібна віза для в'їзду на Мальту (або в будь-яку іншу країну Шенгенської зони). Це зміниться, коли ETIAS буде офіційно запроваджено. Якщо ви належите до однієї з цих груп, ви можете перевірити онлайн-оцінку, щоб дізнатися, чи потрібна вам шенгенська віза, чи, можливо, вам знадобиться ETIAS. Важливо зазначити, що для тих, хто, можливо, потребує ETIAS, вам не потрібно нічого робити до 2025. Якщо ви є громадянином будь-якої іншої країни, що не входить до ЄС, вам вже потрібно подавати заяву на отримання візи до прибуття в будь-яку країну Шенгенської зони, і це навряд чи зміниться після запуску ETIAS.