Монако та Шенгенська зона: Правила ETIAS

Монако вважається фактичним членом Шенгенської зони, оскільки для в'їзду в Монако мандрівникові необхідно перетнути кордон однієї з країн Шенгенської зони. Хоча Монако не має власної візової політики, воно ретельно дотримується шенгенських візових правил. ETIAS є частиною пакету змін, запроваджених Європейським Союзом для покращення безпеки в Європі, яка постраждала від терористичних атак, і дедалі частіше відчуває, що ЄС потребує більш обмежувальної системи для в'їзду в країну відвідувачів з-поза меж Європейського Союзу. ETIAS буде багато в чому схожа на американську ESTA та канадську eTA, які є системами безвізового в'їзду, що покладаються на онлайн-авторизацію, яка перевіряє відвідувачів обраних країн до їхнього прибуття.

Як Монако вписується в Шенгенський блок?

Монако - це дуже маленька незалежна країна, яка розташована на узбережжі Середземного моря і оточена французькою територією. Монако формально не належить ні до Європейського Союзу, ні до Європейської економічної зони, що відрізняє його від деяких інших європейських країн, що не входять до ЄС, таких як Норвегія та Ліхтенштейн. Оскільки Монако є невеликою, але відносно заможною країною, вона покладається на тісні відносини з Францією для того, щоб використовувати свої міжнародні зв'язки. Монако вважається асоційованим членом Шенгенської зони через свій зв'язок з Францією, а це означає, що як тільки ETIAS набуде чинності на початку 2025, Монако буде охоплено тією ж угодою через спільний кордон для мандрівників, які прибувають через Францію.

Які головні визначні пам'ятки Монако?

Вже той факт, що Монако настільки незвичайне, робить його самостійним пунктом призначення. Це друга найменша незалежна держава в Європі, найменшою з яких є Ватикан. Вона має власну монархію та уряд і розділена на чотири райони. Монте-Карло, ймовірно, найвідоміший, але насправді не є столицею. Площа всього Монако становить лише менше 2 квадратних кілометрів, тому не потрібно багато часу, щоб обійти його і побачити деякі з головних визначних пам'яток. До них належить набережна, де з висоти пташиного польоту можна спостерігати за супер-яхтами, що належать багатим і впливовим людям, які пришвартовані до причалів. Музеї, палаци, церкви, художні галереї та інші архітектурні пам'ятки розкидані по всьому князівству разом з чудовими садами.

Як мені подати заявку на отримання ETIAS для в'їзду в Монако?

Швидше за все, вам потрібно буде подати заявку на ETIAS, щоб відвідати Монако, оскільки більшість транспортних маршрутів до Монако пролягають через Францію, де діють шенгенські візові правила. Якщо ви є власником паспорта Європейського Союзу або Шенгенської зони, вам буде дозволено вільно в'їжджати та виїжджати з країни. Аналогічно, якщо вам наразі потрібна шенгенська віза, ваші вимоги до подорожей не зміняться після запуску ETIAS. Ви зможете подати заявку на отримання ETIAS онлайн на сайті 2025, коли система буде запущена.