Норвегія ETIAS - Європейський безвізовий режим для Норвегії

Комісія Європейського Союзу в Брюсселі розробила систему безвізового в'їзду, яка буде запущена на початку 2025 року. Безвізовий режим, який називається ETIAS, коштуватиме €7 з кожного заявника, але буде безкоштовним для осіб віком до 18 років. Якщо ви один з тих, кому потрібно буде подати заявку на ETIAS після її запуску, вам потрібно буде заповнити форму ETIAS онлайн щонайменше за 96 годин до поїздки в будь-яку країну Шенгенської зони, навіть якщо ви прибуваєте в європейську країну-член ЄС автобусом або власним автомобілем. Представники ЄС запевняють, що онлайн-форму буде легко заповнити, а після отримання схвалення вона буде дійсною протягом 3 років, перш ніж потрібно буде подавати нову заявку. Якщо ви спочатку прилетіли до Норвегії і маєте дозвіл ETIAS, ви можете відвідати будь-яку іншу країну Шенгенської зони після Норвегії, якщо загальна тривалість вашого візиту не перевищує 90 днів разом з усіма вашими європейськими подорожами.

Норвегія не входить до Європейського Союзу, тож чому існує норвезька система ETIAS?

Гарне запитання. Незважаючи на те, що здається, що це рішення приймається ЄС, насправді заявка ETIAS застосовується для в'їзду до країн Шенгенської групи, хоча більшість з них все одно входять до ЄС. Норвегія є членом "Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) щодо Шенгенської угоди", тому система безвізового в'їзду ETIAS буде застосовуватися для в'їзду до Норвегії, але країна не є повноправним членом ЄС, тому вона має свої власні митні перевірки. Всі країни-члени ЄС перебувають в одному митному союзі, навіть якщо вони не входять до Шенгенської зони. Все ще заплуталися? Головне, що у вас є достатньо часу, щоб з'ясувати, що вам потрібно зробити, якщо ви плануєте відвідати Європу в найближчому майбутньому, і у вас буде багато порад, які допоможуть вам, якщо ви заплутаєтесь.

Що варто побачити в Норвегії?

Норвегія простягається аж до Полярного кола, а її мальовничі фіорди розташовані на західному узбережжі (Північне море). Більшість відвідувачів Норвегії організовують круїз хоча б по одному з фіордів, хоча в країні є безліч інших визначних пам'яток.

Як і інші скандинавські сусіди, норвежці люблять активний відпочинок і проводять багато часу в походах, на велосипеді, на лижах, під вітрилами і на санках. Вибір виду активного відпочинку залежить від пори року. Багато норвежців уникають дорогих варіантів розміщення і ходять в походи. Кемпінг є безкоштовним, навіть на приватній землі, протягом однієї ночі в будь-якому випадку!

Основні визначні пам'ятки, окрім фіордів, включають поїздку за Полярне коло, щоб побачити північне сонце і північне сяйво (Aurora Borealis). Норвегія вважається найкращим місцем для того, щоб побачити це чудове природне явище. На Півночі також можна побачити північних оленів (одомашнених), моржів і білих ведмедів. Існують спеціально організовані поїздки, щоб побачити арктичну дику природу в арктичному регіоні Норвегії.

Кому потрібно подавати заяву на отримання ETIAS для в'їзду до Норвегії?

Якщо у вас є паспорт громадянина Шенгенської зони або Європейського Союзу, ETIAS на вас не вплине. Система ETIAS буде офіційно запущена на сайті 2025. Мандрівники до будь-якої з країн Шенгенської зони, включаючи Норвегію, повинні будуть сплатити збір та подати заявку на отримання дозволу ETIAS, навіть якщо вони просто заїжджають до Франції на кілька годин. Після того, як заявка ETIAS буде схвалена, вона буде діяти протягом 3 років.

Щоб підтвердити, кому знадобиться норвезька ETIAS, це всім тим громадянам країн, що не входять до ЄС, які раніше подорожували до Європи без віз. Вимоги до шенгенських віз не впливають на ETIAS, тобто якщо мандрівники потребували шенгенської візи для в'їзду в Європу, то ці вимоги не зміняться після того, як ETIAS набуде чинності.