Німеччина ETIAS - Європейський безвізовий режим для Німеччини

Наразі існує три різні групи відвідувачів Німеччини. Перша група - це громадяни інших країн Європейського Союзу, а також однієї чи двох інших країн, які мають взаємні домовленості з Німеччиною, оскільки вони є частиною Шенгенського блоку. Ці люди можуть вільно в'їжджати до Німеччини і залишатися там стільки, скільки захочуть. Друга група складається з громадян 60 країн, які мають відносно м'які обмеження на в'їзд до Європи. Вони повинні пред'явити свій паспорт після прибуття в будь-яку точку Європи, і тоді вони можуть залишатися максимум 90 днів. Решта мандрівників, які не мають права подорожувати з використанням ETIAS або паспорта ЄС, повинні будуть отримати шенгенську візу заздалегідь, перш ніж їм буде дозволено в'їхати до Європи.

Система ETIAS (скорочення від E.U. Travel Information Authorisation System), після її офіційного запуску на початку року 2025, гарантуватиме, що всі, хто належить до цієї другої групи, повинні будуть отримувати дозвіл (дозвіл на поїздку) до прибуття в країну. Сподіваємося, що це поліпшить потік інформації про те, хто прибуває до Європи, і запобіжить деяким проблемам, з якими Європа стикалася до цього часу. Процес буде досить простим. Це буде онлайн-заявка, яка займе близько 10 хвилин. Необхідно буде сплатити збір у розмірі €7, а після схвалення дозвіл діятиме 3 років.

Німеччина входить до Шенгенської зони

Однією з найбільш заплутаних речей в ЄС є Шенгенська угода. Вона має лише опосередковане відношення до ЄС. Це угода між більшістю нинішніх урядів країн ЄС про спільні механізми пересування через національні кордони. Якщо ви є громадянином однієї з країн Шенгенської зони, наприклад, Німеччини, ви можете вільно пересуватися, жити і працювати в будь-якій іншій країні Шенгенської зони. Шенгенська угода також поширюється на інших відвідувачів, які не є громадянами ЄС. Наприклад, ваш максимальний термін перебування в Шенгенській зоні становить 90 днів. Якщо ви проведете 30 днів у Німеччині, наприклад, у вас залишиться лише 60 днів на решті території блоку, хоча деякі країни Шенгенської зони мають окремі винятки з цього правила.

Які головні визначні пам'ятки Німеччини?

Німеччина - одна з найважливіших країн Європейського Союзу та економічно потужна держава. Тут є чим зайняти пересічного туриста. Тут є широкий вибір більш традиційних сіл і сучасних міст. Кожне місто має свою власну унікальну ідентичність, тому дуже корисно відвідати більше одного міста, щоб відчути смак німецького міського життя. Не забувайте про численні німецькі фестивалі, такі як Мюнхенський пивний фестиваль у жовтні (якщо ви любите пиво, звичайно!).

Німеччина також має досить різноманітну сільську місцевість. Долина Рейну славиться своїми замками, м'яким кліматом, виноградниками і круїзами вгору і вниз по річці. Північне узбережжя рівнинне і продувається вітрами протягом більшої частини року, але має цікаву кількість островів, що є величезним контрастом на відміну від Баварського регіону, який має більш альпійську природу і має Цугшпітце, найвищу вершину Центральної Європи.

Чи потрібен мені ETIAS для в'їзду в Німеччину?

Вам знадобиться німецький безвізовий режим ETIAS лише після того, як буде завершено підготовку та створено інфраструктуру, і ви побачите, що кожен туристичний агент та авіакомпанія знають, чи потрібен вам такий дозвіл. Ви також можете пройти оцінку, щоб дізнатися, чи потрібна вам ETIAS для Німеччини. Комісія ЄС щойно оголосила, що очікує, що вона буде готова до роботи до початку 2025. Загалом, якщо ви не є власником паспорта ЄС і знаєте, що вам не потрібна віза для подорожі до Європи, цілком ймовірно, що вам знадобиться дозвіл на поїздку (ETIAS) до того, як ви прибудете на будь-який європейський прикордонний пост або аеропорт.