Сан-Марино ETIAS - Європейський безвізовий режим для Сан-Марино

Оскільки до Сан-Марино можна потрапити лише через Італію, будь-який мандрівник, який бажає в'їхати в країну, повинен буде дотримуватися італійської візової політики, а отже, Шенгенської. Ці вимоги не зміняться після запуску ETIAS, який по суті є безвізовим режимом для в'їзду в Європу. Відмова від віз - це, по суті, спосіб зробити подорожі до країни простішими і менш бюрократичними, але при цьому зберегти контроль над тим, кому дозволяється в'їзд до країни і як довго мандрівник може перебувати в ній з туристичною, діловою, транзитною або медичною метою. Налічується близько 60 безвізових країн, громадяни яких не потребують віз для відвідування Європи на термін до 90 днів. До них належать власники паспортів США, Канади, Австралії, Нової Зеландії, Малайзії, Японії та інших країн. Шенгенська система в'їзду та виїзду для цих мандрівників зміниться із запровадженням ETIAS. Кожен, хто належить до цієї групи, яка наразі користується безвізом, повинен буде подавати онлайн-заявку на в'їзд до Шенгенської зони, починаючи з цього дня 2025. Нова система безвізу називається Європейська система авторизації туристичної інформації або скорочено ETIAS. Всі інші власники паспортів країн, що не входять до ЄС, чиї паспорти не входять до списку безвізових країн, повинні подавати заяву на отримання візи заздалегідь, перш ніж подорожувати до Шенгенської зони.

Сан-Марино не є членом ЄС, чи має це значення?

Як і ряд інших невеликих, але незалежних європейських країн, Сан-Марино не є членом Європейського Союзу і має власну візову політику. Сан-Марино має дуже тісні зв'язки з Італією. Це означає, що для всіх практичних цілей Сан-Марино є асоційованим членом Шенгенської зони через свій зв'язок з Італією. В даний час відвідування Сан-Марино - це все одно, що поїздка в досить особливий регіон Італії. Якщо ви є громадянином однієї з вищезгаданих країн з безвізовим режимом, ваш візит до Сан-Марино підпадає під дію вашого статусу в Італії, як і в будь-якій іншій країні-члені Шенгенської зони. Для в'їзду в Сан-Марино через Італію вам знадобиться дозвіл ETIAS, як тільки система буде запущена на початку 2025.

Чи варто відвідати Сан-Марино?

Сан-Марино - одна з найменших країн Європи з площею менше 62 квадратних кілометрів. Вона претендує на звання найстарішої республіки у світі, що робить її цікавим місцем для відвідування, хоча б заради цього. Насправді, Сан-Марино все ще не повністю урбанізована і має досить багато сільської місцевості за межами головного міста. По місту Сан-Марино найкраще ходити пішки. Так ви відчуєте місце, а не будете повільно їхати вузькими вуличками, намагаючись знайти місце для паркування. Маленькі вулички сповнені приємних сюрпризів. Сан-Марино - досить горбиста країна, і ви будете петляти, піднімаючись і спускаючись по всьому місту.

Чи потрібно мені подавати заявку на ETIAS для відвідування Сан-Марино?

Технічно так, оскільки до Сан-Марино можна потрапити лише через Італію. Таким чином, якщо ви зараз подорожуєте до Сан-Марино без візи, вам потрібна ETIAS для відвідування Сан-Марино. Розгортання ETIAS залежить від вдосконалення та встановлення інфраструктури, необхідної для запуску системи в кожній країні, яка буде охоплена ETIAS, а це, здається, ще рано 2025 згідно з останнім звітом Комісії ЄС у Брюсселі. Система ETIAS коштуватиме €7 і діятиме протягом 3 років або до закінчення терміну дії паспорта, залежно від того, яка дата настане раніше.