Угорщина ETIAS - Європейський безвізовий режим для Угорщини

Європейський Союз щойно оголосив про нову систему для негромадян ЄС, які хочуть відвідати Європу. Це стосується і Угорщини. Угорська система ETIAS буде такою ж, як і в усьому ЄС. Безвізовий режим Угорщини ETIAS - це онлайн-заявка на відвідування Європи, яку потрібно буде заповнити заздалегідь. Вона коштуватиме лише €7 і не займе більше 10 хвилин, щоб заповнити її онлайн.

Нова система попередньої авторизації (ETIAS розшифровується як E.U. Travel Information Authorisation System) запроваджується з метою підвищення безпеки в Європі, яка постраждала від зростаючої кількості терористичних атак за останні кілька років, а також від безпрецедентної хвилі біженців та мігрантів.

Чи є Угорщина частиною Шенгенської зони і що це означає?

Так. Угорщина є частиною Шенгенської групи, а також одним з 27 членів Європейського Союзу. Різниця між Шенгеном і ЄС полягає в тому, що Шенген був створений виключно для регулювання кордонів, в той час як ЄС - це набагато більше, ніж просто визначення того, кому дозволено куди їхати. Більшість країн, як Угорщина, є членами і ЄС, і Шенгену, але є кілька країн, які не входять до Шенгену, але все ще є членами ЄС. Коли ETIAS офіційно запрацює (найімовірніше, на початку 2025), Угорщина матиме ті ж правила, що й будь-яка інша країна Шенгенської зони.

Чи є Угорщина цікавим місцем для відвідування?

Очікується, що запровадження ETIAS не призведе до зменшення кількості відвідувачів країни, оскільки вона має низку видатних археологічних та природних пам'яток. Столиця Угорщини, Будапешт, лежить на обох берегах однієї з найдовших та найісторичніших річок Європи, Дунаю, яка впадає в Чорне море. У Будапешті є низка цікавих будівель, внесених до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, наприклад, Будайський замок. Старе село Холлоке та сільська місцевість навколо нього також є цікавою розвагою.

Угорщина має багато природних зон, які варто відвідати, особливо якщо ви любите спостерігати за птахами. Тут є кілька національних парків, озера, луки і, звичайно ж, Дунай. Верхова їзда - ще один популярний вид активного відпочинку в Угорщині.

Кому потрібно буде подавати заявку на отримання угорського ETIAS після його офіційного запровадження?

Система ETIAS не вплине на громадян ЄС або країн Шенгенської зони. Вони, як і раніше, користуватимуться свободою пересування по всій зоні. Вона торкнеться вас, якщо ви є громадянином однієї з 60 країн, яким наразі не потрібно нічого робити перед приїздом до Європи з візитом до 90 днів. Цей список країн включає такі країни, як Великобританія, Канада, США, Австралія, Нова Зеландія, Японія, Сінгапур і Малайзія. Заповнення анкети ETIAS не займе багато часу, коли система буде запущена і діятиме протягом 3 років. Система працюватиме дуже схоже на перевірки перед поїздкою, які вже діють у США та Канаді.