Франція ETIAS - Європейський безвізовий режим для Франції

Франція постраждала від терористичних атак в останні роки і є однією з низки країн-членів Європейського Союзу (ЄС), які підштовхують Комісію ЄС до запровадження більш суворого прикордонного контролю. Запропонована система, частково заснована на американській системі безвізового в'їзду ESTA, незабаром може стати нормою для всіх, хто хоче в'їхати до Франції з-за меж ЄС і досі не потребував візи.

Нова система безвізового в'їзду до Франції називається E.U. Travel and Information Authorisation System або ETIAS і була офіційно затверджена в листопаді 2016 року. Система призначена не лише для відвідувачів Франції, але й для тих, хто має намір відвідати будь-яку з країн Шенгенської зони, майже всі з яких знаходяться в ЄС.

Ви часто відвідуєте Францію?

Якщо ви часто відвідуєте Францію або будь-яку іншу країну ЄС, новий безвізовий режим для Франції або ETIAS може бути застосований до вас, якщо:

  • Ви не є громадянином ЄС.
  • Ви не є громадянином однієї з країн Шенгенської зони, що не входять до ЄС, тобто Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії або Швейцарії,
  • Ви не є громадянином однієї з країн, для в'їзду до якої наразі потрібна віза.

Всі громадяни Шенгенської зони та кількох країн ЄС, які наразі не входять до Шенгену, не потребують шенгенських віз і можуть вільно перетинати всі кордони. Безвізовий режим Франції або ETIAS не поширюється на цю групу.

Якщо ви американець, канадець, австралієць або громадянин будь-якої іншої країни зі списку 60, то до цього часу вам не потрібно було подавати заяву на отримання шенгенської візи для перебування, що не перевищує 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Саме на цю групу буде поширюватися дія ETIAS. Влада ЄС хоче отримати інформацію, якою можна буде обмінюватися між країнами-членами, про всіх, хто бажає відвідати Європу в цій групі. Наразі цього не відбувається, і будь-хто з країни з безвізовим режимом може просто з'явитися на прикордонному посту в одній з країн Шенгенської зони і автоматично отримати 90 днів перебування в будь-якій точці Шенгенської зони.

Якщо ви є громадянином Колумбії, Південної Африки, Туреччини, Таїланду або будь-якої іншої країни, що не входить до двох останніх груп, вам необхідно отримати візу до того, як ви приземлитесь у Франції або будь-якій іншій країні Шенгенської зони. Наразі ця ситуація навряд чи зміниться із запровадженням безвізового режиму з Францією або ETIAS. Це означає, що вам все одно потрібно буде подавати заявку на отримання шенгенської візи у звичайному порядку.

Як працюватиме система ETIAS?

Очікується, що система ETIAS працюватиме подібно до того, як громадяни країн з безвізовим режимом подають заявки на американську ESTA (електронну систему авторизації подорожей). Ця система була запроваджена кілька років тому з дуже схожих причин, що й ETIAS. США зазнали жахливого нападу на власній території (9/11) і запровадили кілька стратегій, щоб зробити свої кордони більш безпечними. Єдина проблема полягала в тому, що існуючий процес подання візових заявок був досить громіздким і часто означав затримку добросовісних ділових і туристичних поїздок до США. Рішення полягало в тому, щоб спростити процес подання заявок для громадян країн, які вважалися "менш ризикованими", і в той же час змусити заявників, які мають право на отримання візи, перестрибнути через більше обручів, перш ніж вони зможуть отримати свою візу.

Однією з небагатьох відмінностей між ETIAS та ESTA є те, що нова система ETIAS поширюватиметься на значно більшу кількість людей, ніж американська. У той же час, кількість інформації, яку вона надаватиме, якої раніше не існувало, також буде набагато більшою.

Очікується, що заявники ETIAS подаватимуть заявку онлайн до того, як вони мають намір відвідати Європу. Вони повинні будуть надати певну кількість інформації про себе і сплатити збір у розмірі €7, перш ніж їм буде надано дозвіл на багаторазові в'їзди терміном на 3 рік. Заявники віком до 18 років не повинні сплачувати збір у розмірі €7.

Чи призначена ETIAS для збільшення доходів ЄС?

Деякі люди припускають, що однією з причин просування європейської системи ETIAS є те, що скарбниця ЄС вже не така повна, як колись. Плата за подачу заявок на отримання ETIAS надходитиме безпосередньо до Комісії ЄС, але невеликий збір для осіб старше 18 років навряд чи викличе у когось здивування. Європа залишається дуже популярним місцем для відвідування, тому навряд чи нова система сильно вплине на кількість людей, які все ще мають намір подорожувати туди.