Фінляндія ETIAS - Європейський безвізовий режим для Фінляндії

Фінляндія, як і будь-яка інша країна Європи, ще не запровадила систему попередніх поїздок ETIAS. ETIAS технічно не є візою, як нинішня Шенгенська віза, а більше схожа на безвізовий режим для Європи і буде частиною системи, яка зробить обов'язковим для деяких власників паспортів країн, що не входять до ЄС, подавати заявку на отримання дозволу на поїздку до Європи, включаючи Фінляндію, заздалегідь. Досі громадяни близько 60 країн не повинні були отримувати візу заздалегідь перед поїздкою до Європи. За наявності дійсного паспорта вони можуть перебувати в країні протягом 90 днів.

Причиною посилення процедур в'їзду до ЄС є відповідь на безпрецедентну кількість терористичних атак на деякі країни-члени, а також той факт, що велика кількість біженців та інших мігрантів змусила уряди багатьох країн-членів ЄС вважати існуючу систему занадто м'якою. Є надія, що нова система ETIAS вирішить деякі проблеми з нинішніми прикордонними домовленостями і забезпечить кращий рівень безпеки в Європі.

Чи входить Фінляндія до Шенгенської зони?

Фінляндія є частиною Шенгенської угоди, як і інші скандинавські країни, хоча не всі вони входять до складу ЄС. Майже всі країни-члени Шенгенської зони також є членами ЄС. Оскільки Фінляндія є членом Шенгенської зони, будь-який інший громадянин Шенгенської зони може вільно пересуватися країною та виїжджати з неї. Крім того, якщо в майбутньому вам знадобиться фінська ETIAS, її можна буде використовувати для відвідування будь-якої іншої країни Шенгенської зони, включаючи Норвегію, яка не входить до ЄС. Шенгенська угода була запроваджена з метою забезпечення однаковості умов в'їзду в більшу частину Європи, але вона не зовсім збігається з ЄС, що стосується набагато більшого, ніж просто правил в'їзду та подорожей.

Чому люди відвідують Фінляндію?

Фінляндія - приваблива країна для подорожей у будь-яку пору року. Вона має тисячі озер і багато лісу. Взимку відвідувачі їдуть на північ країни, щоб побачити північне сяйво або полярне сяйво. Влітку вся країна відкривається для подорожей на острови та озера. Фіни - завзяті мандрівники в межах своєї країни. Багато людей не знають, що фінська мова не схожа на жодну іншу скандинавську мову і насправді має більше спільного з турецькою, незважаючи на те, що вони так далеко розділені географічно. У Фінляндії також є значна меншість шведськомовних людей, які живуть поблизу шведського кордону.

Чи знадобиться мені відмова від фінської візи ETIAS?

Можливо, але не зараз. Очікується, що ETIAS буде запроваджено на початку 2025. Процес передбачає подання онлайн-заявки щонайменше за 96 годин до подорожі, а також сплату державного збору. Дозвіл, щойно наданий, діятиме 3 років. Якщо ви стурбовані тим, що вам потрібна якась віза, перевірте Шенгенські правила для вашої країни або запитайте у туристичного агента. Система ETIAS може застосовуватися до вас, якщо ви не є власником паспорта ЄС і до цього часу не потребували візи для в'їзду в Європу. Якщо ви вже бували в Європі і отримували візу заздалегідь, система ETIAS не змінить ваші візові вимоги.