Чеська Республіка ETIAS - Європейський безвізовий режим для Чехії

Оскільки Чехія є частиною Європейського Союзу і членом Шенгенської зони, вона має такі ж умови для іноземних відвідувачів, як і всі інші країни ЄС. Це означає, що політика в'їзду розрахована на три різні групи відвідувачів:

  • громадяни Європейського Союзу
  • громадяни країн 60, яким на даний момент не потрібно нічого робити до прибуття, окрім наявності дійсного паспорта, хоча їхнє перебування в країні обмежене 90 днями;
  • громадяни всіх інших країн, які повинні подати заяву на отримання візи до прибуття в Чеську Республіку або будь-яку іншу країну Європейського Союзу.

Нова система ETIAS, яка була затверджена Комісією ЄС, вплине на другу групу і означатиме, що вони повинні будуть отримувати дозвіл на поїздку до прибуття на прикордонний пункт ЄС, наприклад, в аеропорт.

Чеська Республіка також є частиною Шенгенської угоди

Різниця між Шенгенським блоком і ЄС, як правило, збиває з пантелику багатьох людей, особливо тих, хто раніше не відвідував Європу. По суті, Шенген - це загальна угода про те, кому дозволено відвідувати країни і на який термін. Насправді, більшість, але не всі країни, які входять до Шенгенської зони, також є членами ЄС. Це означає, що такі країни, як Норвегія, яка не входить до ЄС, але є частиною Шенгенської зони, мають такі ж прикордонні та в'їзні правила, як і Чеська Республіка, яка є членом обох країн.

Чи є Чехія туристичною країною?

Так, Чеська Республіка є популярним туристичним напрямком. Звичайно, не всі відвідувачі Чеської Республіки приїжджають сюди на відпочинок. Дехто приїжджає сюди з родиною, яка оселилася деінде у світі, а дехто - у справах бізнесу або для зустрічей з представниками уряду чи неурядових організацій.

Прага, столиця Чеської Республіки, є самостійним пунктом призначення, і багато відвідувачів приїжджають туди і більше нікуди не їдуть, а шкода, бо вони багато втрачають. Прага сповнена красивої історичної архітектури, значна частина якої датується середньовічними часами. Пльзень - також місто, яке варто відвідати, і не лише заради пива, яке його прославило.

У Чехії багато чудових краєвидів, особливо в районі гір Таурус, і є безліч можливостей для піших прогулянок і огляду визначних пам'яток. Насправді, чехи самі є ентузіастами піших прогулянок, і їх часто можна зустріти по всьому світу, коли вони роблять те, що можуть робити вдома.

Чи потрібен мені ETIAS для відвідування Чехії?

Це залежить від вашого громадянства. Нічого не зміниться для мандрівників до початку 2025, коли ETIAS буде офіційно запущено. Вам знадобиться дозвіл на поїздку ETIAS вперше після його запуску, наприклад, якщо ви не потребували його досі, але не є громадянином країни Європейського Союзу. Для мандрівників, яким потрібні шенгенські візи, вимоги не зміняться.

Щоб перевірити, чи потрібен вам безвізовий режим ETIAS, відвідайте оцінку ETIAS.