Швейцарія ETIAS - Європейський безвізовий режим для Швейцарії

Швейцарія завжди була частиною Європи, але, як не дивно, ніколи не була членом 27 країн-членів Європейського Союзу. Однак вона буде однією з країн, які впроваджуватимуть нову Європейську систему авторизації туристичної інформації (ETIAS ), як тільки вона набуде чинності. Очікується, що ETIAS почне діяти на початку 2025 року, згідно з останньою інформацією, отриманою від Європейської Комісії в Брюсселі. ETIAS буде частково змодельована за прикладом американської системи винятків - ESTA. ETIAS - це онлайн-заявка, яка коштує лише €7 для повнолітнього заявника. Інформація, отримана із заявки ETIAS, буде поширюватися серед інших країн, що використовують цю систему. Після того, як заявка буде схвалена, відвідувач Європи зможе відвідати будь-яку країну Шенгенського блоку в Європі протягом максимум 90 днів, використовуючи ETIAS. Затверджена ETIAS буде видана на період 3 років або до дати закінчення терміну дії паспорта, залежно від того, яка дата настане раніше.

Чому існує швейцарський ETIAS, якщо Швейцарія не є членом ЄС?

Тому що, хоча Швейцарія не входить до ЄС, вона є членом Шенгенської зони. Це ще одна група європейських країн, які мають однакові імміграційні правила. Громадяни країн Шенгенської зони, таких як Швейцарія, можуть подорожувати до будь-якої іншої країни Шенгенської зони без обмежень. Всі власники паспортів країн, що не входять до Шенгенської зони, мають однакові правила на всій території Шенгенської зони. Наприклад, якщо вам потрібна шенгенська віза, вона дійсна в будь-якій країні Шенгенського блоку, навіть якщо вона не дійсна в тих небагатьох країнах, що не входять до ЄС, таких як Великобританія та Ірландія.

Якщо ви не є європейцем, до різниці між Шенгеном і ЄС потрібно трохи звикнути, тому що, хоча більшість країн Шенгенської зони насправді є членами ЄС, правила для Шенгену можуть дещо відрізнятися від правил для країн, що не входять до Шенгенської зони.

Які основні визначні пам'ятки Швейцарії?

Мало хто не уявляє собі зелені альпійські пасовища, високі гори та мерехтливі озера, коли думає про Швейцарію. Вони також можуть подумати про банки в Цюріху, гномів, йодлінг, швейцарські армійські ножі, сироваріння та годинник із зозулею, хоча більша частина Швейцарії, як і будь-якої іншої країни, не обов'язково відповідає тим культовим образам, які можуть мати іноземці!

Альпійські пейзажі, безумовно, вражають, багато сіл мальовничі, і так, у Швейцарії є годинник із зозулею, багато банків Цюріха, безтурботні альпійські луки, великі озера, такі як Женевське озеро, і багато іншого, що варто побачити. Є лише одна реальна проблема - країна дуже популярна, особливо влітку, а це означає, що потрібно планувати заздалегідь, коли мова йде, зокрема, про житло.

Чи потрібен мені дозвіл на в'їзд до Швейцарії?

Це залежить від країни, громадянином якої ви є. Система ETIAS призначена для групи країн, які належать до категорії "безвізових". Це країни, громадяни яких не повинні подавати заяву на отримання візи заздалегідь, але не мають права перебувати в Шенгенській зоні довше, ніж 90 днів у всіх країнах Шенгенської зони. Якщо ви є власником паспорта однієї з цих країн(якщо ви не впевнені, перевірте тут), вам потрібно буде подати онлайн-заявку щонайменше за 96 годин до подорожі.