Швеція ETIAS - Європейський безвізовий режим для Швеції

Швеція є частиною Європейського Союзу і, як і багато інших європейських країн, нещодавно зазнала загрози терористичних атак, а також була змушена приймати велику кількість біженців. Зміна ситуації з безпекою в Європі спонукала країни-члени ЄС розробити кращий спосіб контролювати тих, хто приїжджає в країну. ETIAS не контролюватиме кількість біженців, але надаватиме більше інформації, ніж зараз, особливо про тих багатьох людей з усього світу, які зараз користуються безвізовим статусом. ETIAS навряд чи буде розгорнута до початку роботи 2025. Процес подання заявки передбачатиме заповнення онлайн-форми та сплату збору в розмірі €7 за особу старше 18 років. Після отримання дозволу на поїздку до Європи не потрібно буде повторно подавати заявку протягом наступних 3 років.

Чи є Швеція членом Шенгенської зони і як це впливає на заявки ETIAS?

Більшість членів Шенгенського блоку також є членами ЄС. Швеція є прикладом подвійного членства, в той час як її сусід на заході, Норвегія, є лише членом Шенгену. Членство в Шенгенській зоні означає однаковий прикордонний контроль. Всі 27 країни діють як єдина система в'їзду. Це означає, що коли ETIAS набуде чинності, вона буде призначена саме для країн Шенгенської зони. Якщо на сайті 2025 є країни, що не входять до Шенгенської зони, але знаходяться в ЄС, вони матимуть свої власні візові та імміграційні правила. Ірландія належить до цієї категорії. Британські мандрівники повинні будуть подати заявку на ETIAS, як і американці, канадці, австралійці та багато інших мандрівників з 60 країн.

Які основні визначні пам'ятки Швеції?

Швеція - сучасна і дуже ліберальна країна з відносно низькою щільністю населення і великою кількістю заходів на свіжому повітрі, якщо ви зможете відірватися від Стокгольма. У неї немає фіордів, як у сусідньої Норвегії, але є напрочуд маловідомий (принаймні, за межами Швеції!) архіпелаг островів у Балтійському морі біля південного узбережжя Швеції. Шведи - завзяті мореплавці, але їх можна зустріти в походах, на лижах, санках, на полюванні та риболовлі по всій їхній батьківщині.

Будь-який візит до Швеції, окрім відвідування одного з головних міст країни Стокгольма та Гетеборга, має відбуватися з урахуванням пори року. Дехто вирушає на крайню північ Швеції, щоб побачити опівнічне сонце за Полярним колом в середині літа. Взимку північне сяйво може бути величним і надихаючим видовищем, але воно з'являється не щоночі.

Хто повинен подати заяву на отримання ETIAS для в'їзду до Швеції?

Будь-хто, хто не є власником паспорта Європейського Союзу, громадянином будь-якої країни Шенгенської зони, яка не входить до ЄС, або той, кому потрібно заздалегідь подати заяву на отримання шенгенської візи на даний момент. На жодну з цих осіб система ETIAS не вплине. Єдиною групою відвідувачів, які будуть зобов'язані подавати заявки в ETIAS, будуть ті, хто має паспорти країн з безвізовим режимом. Наразі таких країн налічується понад 60, але цей список може змінюватися. Якщо ви вже бували в Європі, ви дізнаєтесь, чи можете ви просто з'явитись і отримати штамп у паспорті в аеропорту, чи вам потрібна віза. Після 2025, якщо ви були в групі безвізових країн, вам потрібно буде отримати попередній дозвіл на поїздку ETIAS щонайменше за 96 годин до прибуття на прикордонний пункт Шенгенської зони, незалежно від того, чи ви прибуваєте повітряним, наземним або морським транспортом.