Іспанія ETIAS - Європейський безвізовий режим для Іспанії

Багато людей за межами Європи читали про майбутні зміни в правилах відвідування цієї частини світу. Навіть британці, які є одними з найчисленніших відвідувачів улюблених європейських напрямків, таких як Франція, Іспанія та Італія, дізналися, що їх торкнеться нова система, яка, як очікується, буде впроваджена на сайті 2025.

Що таке ETIAS і кого вона торкнеться?

Почнемо з того, що Європейська система авторизації подорожей та інформації (ETIAS ) фактично не є візою і технічно є першою в історії спробою створити європейський безвізовий режим. Вона передбачає заповнення онлайн-заявки та сплату збору в розмірі €7 особами старше 18 років до прибуття в одну з європейських країн Шенгенської зони. Якщо ваша ETIAS буде схвалена, все, що вам знадобиться після прибуття, - це ваш паспорт або проїзний документ. Вам буде дозволено перебувати в країні протягом 90 днів протягом 180 днів і ви зможете вільно подорожувати країнами Шенгенської зони. Це дуже схоже на те, як працює система безвізового в'їзду в США для добросовісних мандрівників під назвою ESTA. У 2016 році Канада запровадила власну електронну систему авторизації подорожей під назвою eTA.

Чи потрібно мені подавати заявку на отримання ETIAS?

Нові зміни не обов'язково стосуються всіх мандрівників. Це залежить від того, які паспорти ви маєте для подорожей. В основному, ETIAS буде потрібна громадянам третіх країн. Раніше ці мандрівники могли в'їжджати до Європи без візи. Існує близько 60 країн, які матимуть право подати заявку на отримання ETIAS, коли система буде запущена. До цього списку входять такі країни, як США, Канада, багато країн Латинської Америки, а також Японія і Малайзія, і це лише деякі з них.

На мандрівників, яким необхідно подати заявку на отриманняшенгенської візи, запуск ETIAS не вплине, а отже, вони не мають права подавати заявку на ETIAS.

У чому різниця між ЄС та Шенгеном?

Шенгенська зона або країни Шенгену мають спільні прикордонні правила, які дозволяють вільно подорожувати в межах зони, але не дозволяють будь-кому залишатися в ній занадто довго без дозволу. Фактично, майже всі країни Шенгенської зони також є частиною ЄС (виняток становлять Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія). Є також деякі країни, які знаходяться в ЄС, але не входять до Шенгенської зони, такі як Ірландія, Болгарія, Румунія, Хорватія та Кіпр.

Скільки коштуватиме ETIAS?

Комісія ЄС, яка існує для того, щоб встановлювати правила щодо того, що впливає на ЄС, підтвердила деталі системи ETIAS у листопаді 2016 року. Більшість постійних відвідувачів сподіваються, що вона коштуватиме приблизно стільки ж, скільки американська ESTA, яка становить 21 долар, але було оголошено, що вона коштуватиме €7 для осіб старше 18 років і безкоштовна для тих, хто молодше 18 років.

ETIAS діятиме протягом 3 років або до закінчення терміну дії паспорта, залежно від того, що настане раніше. Американська версія, ESTA, дійсна протягом 2 років після її видачі, хоча це не означає, що ви можете залишатися в США протягом цього часу. Ви маєте лише 90 днів, навіть якщо вам видали ESTA. Після того, як ви пробули за межами США додаткові 90 днів, ви можете повернутися на наступний візит, використовуючи ту ж саму ESTA.

Чому для відвідування Іспанії потрібна ETIAS?

Ідея створення чогось подібного до ETIAS існує вже кілька років, але нічого особливого з неї не вийшло до нещодавньої серії вибухів і терористичних атак у поєднанні з безпрецедентною кризою біженців. Країни Шенгенської зони загалом були цілком задоволені тим, якими були правила до цього часу, особливо можливістю вільно пересуватися з однієї країни в іншу без необхідності пред'являти паспорти. Однак існувало відчуття, що все було надто м'яко. Існує думка, що через відсутність контролю за тим, кому дозволено в'їжджати до Європи, до неї прослизають досить неблагонадійні люди.

Основним аргументом на користь ETIAS є те, що вона дозволить владі перевіряти відвідувачів ще до того, як вони зможуть в'їхати в країну. Якщо є щось підозріле щодо потенційного відвідувача, йому не дозволять в'їхати до Європи. Також буде створено кілька пунктів збору даних про мандрівників, які будуть спільними для країн Шенгенської зони, що, як ми сподіваємося, покращить безпеку в майбутньому.

Система ETIAS буде необхідна для відповідних мандрівників, які в'їжджають до Іспанії, починаючи з початку 2025.