Поширені запитання про ETIAS (FAQ)

Нижче ви знайдете перелік поширених запитань та відповідей щодо програми ETIAS. Будь ласка, не соромтеся звертатися до нас, якщо ви не зможете знайти потрібну вам інформацію в цьому списку поширених запитань і відповідей ETIAS.


Розгорнути все | Згорнути все


Загальні питання про ETIAS

ETIAS розшифровується як Європейська система інформації та авторизації подорожей. Вона заснована на аналогічній системі безвізового в'їзду, що використовується в США під назвою ESTA, а також на системах eTA, що використовуються в Канаді та Австралії. Ідея створення ETIAS була вперше запропонована у 2016 році. Розробка системи була прискорена через терористичні атаки у Франції та Бельгії і необхідність посилення заходів безпеки для в'їзду в регіон, який включає країни Шенгенської зони, а також країни Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) і європейські мікродержави з відкритими кордонами. Метою системи є збір інформації про мандрівників, які наразі подорожують до Європейського Союзу за безвізовим режимом, а також виявлення осіб, які становлять загрозу для безпеки, до того, як їм буде дозволено в'їзд до країн Шенгенської зони. Основною метою ЄС є покращення зовнішньої та внутрішньої безпеки громадян ЄС шляхом створення централізованої системи для видачі дозволів на поїздки відвідувачам ЄС та моніторингу їхніх подорожей в межах Шенгенської зони.

Система ETIAS покликана підвищити безпеку прикордонників у країнах-членах ЄС шляхом збору даних про подорожуючих з-поза меж ЄС до їхнього в'їзду в Шенгенську зону та гарантування того, що вони не становлять загрози для безпеки будь-якої країни ЄС, що входить до системи ETIAS, або її громадян. У свою чергу, це також допоможе скоротити час обробки мандрівників на кордоні, надаючи агентам необхідну інформацію заздалегідь.

Основною заявленою перевагою запровадження обов'язкової системи ETIAS є створення бази даних про мандрівників з метою посилення безпеки в країнах Шенгенської зони. Однак, ще однією перевагою, яка була розрекламована, є те, що це може збільшити доходи ЄС. Кожен заявник ETIAS буде зобов'язаний сплатити мінімальний державний збір у розмірі €7. Таким чином, прогнозований дохід за перший рік запуску 2025 може скласти до 200 мільйонів євро.

Якщо не буде затримок у впровадженні, ETIAS має набути чинності в 2025. Після початкового запуску може бути короткий період (3-6 місяців), протягом якого ETIAS не буде обов'язковою для подорожей. Це необхідно для того, щоб ЄС міг вирішити будь-які системні проблеми, які можуть негативно вплинути на подорожуючих через ускладнення, пов'язані з початковим впровадженням системи.

Будь-які громадяни з країн, що не є членами ЄС, яким наразі не потрібна віза для короткострокового перебування в країні-члені ЄС, потребують ETIAS для в'їзду. Громадяни ЄС і ті, хто має дозвіл на проживання, карту або документ, виданий будь-якою країною ЄС, звільняються від цього.

Система дозволить спростити спосіб законних поїздок до країн Шенгенської зони для громадян, які наразі не потребують шенгенської візи. Насправді, кількість країн, громадянам яких зараз не потрібна шенгенська віза, становить приблизно 60. Це означає, що всі ці люди повинні будуть подати заяву на отримання ETIAS.

Чинні імміграційні правила Шенгенської зони, як для тих, кому потрібна віза, так і для тих, кому вона досі не потрібна, можуть бути складними і залежати від родинних зв'язків та мети візиту. Існують різні механізми для тих людей, які бажають подорожувати до кількох країн Шенгенської зони або лише до однієї з них, і вони залежать від того, що вони хочуть робити, перебуваючи там. Для тих, хто не перебуває в Шенгенській зоні, але проживає в іншій країні ЄС, немає жодних обмежень на в'їзд або пересування в межах зони.

Зміна в системі дозволить громадянам "третіх країн ", які належать до затвердженого списку країн, подати заявку на отримання ETIAS щонайменше за 96 годин до очікуваної подорожі, а також сплатити необхідний збір. Це стосується громадян Америки, Великої Британії, Канади, Австралії, Нової Зеландії та багатьох національностей, які вважаються "менш ризикованими" і яким наразі не потрібна віза.

Нижче наведено список країн, які наразі мають право подавати заявки через ETIAS. Зверніть увагу, що цей список громадян третіх країн, які мають право на в'їзд через ETIAS, часто змінюється:

 • Азія та Близький Схід: Бруней-Даруссалам, Гонконг, Ізраїль, Японія, Макао, Малайзія, Сінгапур, Південна Корея, Тайвань, Тимор-Лешті, Об'єднані Арабські Емірати та Японія.
 • Африка: Маврикій та Сейшельські острови.
 • Європа: Албанія, Грузія, Боснія і Герцеговина, Македонія, Молдова, Чорногорія, Сербія, Україна та Велика Британія.
 • Північна Америка та Карибські острови: Антигуа і Барбуда, Багамські острови, Барбадос, Канада, Домініка, Гренада, Мексика, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія, Сент-Вінсент і Гренадіни, Тринідад і Тобаго та Сполучені Штати Америки.
 • Південна та Центральна Америка: Аргентина, Бразилія, Венесуела, Гватемала, Гондурас, Колумбія, Коста-Ріка, Нікарагуа, Панама, Парагвай, Перу, Сальвадор, Уругвай, Чилі та Чилі.
 • Океанія: Австралія, Кірібаті, Маршаллові Острови, Мікронезія, Нова Зеландія, Палау, Самоа, Соломонові Острови, Тонга, Тувалу та Мікронезія.

ETIAS буде потрібна громадянам Великої Британії, а також британським громадянам (за кордоном), громадянам британських заморських територій (BOTC), британським заморським громадянам (BOC), особам, що перебувають під захистом Великої Британії (BPP), та британським підданим (BS).

Система ETIAS охоплюватиме всі нинішні країни-члени Шенгенської зони ЄС. Цей список включає Австрія, Бельгія, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція та Швейцарія, а також майбутні країни Шенгенської зони, такі як Болгарія, Кіпр та Румунія. Система ETIAS також охоплюватиме країни Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ), такі як Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія, а також європейські мікродержави з відкритими кордонами, включаючи Андорру, Монако, Сан-Марино та Ватикан.

Ні. Дозвіл на поїздку ETIAS діє протягом трьох років з дати видачі або до дати закінчення терміну дії ваших проїзних документів. Поки ваш дозвіл ETIAS дійсний, ви можете подорожувати до ЄС та з ЄС якомога більше, якщо ви дотримуєтесь правил, передбачених вашим дозволом.

Так. Усі мандрівники з країн, що не входять до ЄС, яким не потрібна віза, повинні мати схвалену ETIAS для відвідування ЄС, інакше їх не пропустять на кордоні або перед посадкою на літак чи транспортний засіб, що прямує до країни ЄС. Заявникам, які все ще очікують на рішення щодо їхньої заявки ETIAS, не дозволять в'їхати до ЄС.

Для короткострокових програм навчання (максимум 90 днів) відповідним дозволом на поїздку є ETIAS. Однак для більш тривалих навчальних програм ви повинні отримати студентську візу. Перед поїздкою зверніться до офіційного представника консульства країни-члена ЄС, в якій ви плануєте навчатися, щоб отримати підтвердження.

Ні. Ви повинні подати заяву на отримання робочої візи, якщо плануєте працювати в будь-якій країні в рамках системи ETIAS протягом будь-якого періоду. Виняток становлять лише поїздки на бізнес-конференції або зустрічі. Перед поїздкою проконсультуйтеся з офіційним представником консульства країни-члена ЄС, в якій ви плануєте працювати.

Ні. Затверджена ETIAS дозволить вам в'їжджати та перебувати лише в межах європейських країн-учасниць. Тим, хто бажає залишитися надовго, наприклад, для роботи або навчання, потрібно буде подати заяву на отримання візи, а не ETIAS.

Одним з найбільш заплутаних аспектів подорожі до Європи для тих, хто перебуває за межами цього континенту, є з'ясування різниці між Європейським Союзом (ЄС) та Шенгенською зоною. ЄС складається з 27 європейських країн-членів, кількість яких з роками зростала, оскільки одна країна за одною спочатку подавали заявки на вступ, а потім отримували членство. Майже всі країни ЄС також входять до Шенгенської зони. Однак не кожна країна ЄС входить до Шенгенської зони, і це ще більш заплутано, оскільки не кожна країна Шенгенської зони входить до ЄС.

Шенгенська зона 27 була створена для того, щоб дозволити вільне пересування людей в межах зони через національні кордони, але вона має загальний набір правил щодо того, кому дозволено відвідувати, працювати, жити і навчатися в межах зони і як довго вони можуть залишатися в ній.

ETIAS - це нова форма дозволу на поїздку, призначена для короткострокових туристичних або ділових поїздок до Європи, які наразі звільнені від необхідності отримання візи. Це відвідувачі з таких країн, як США, Канада, Австралія, Нова Зеландія та десятки інших країн.

Американська система безвізового в'їзду, як і запропонована європейська модель, була запроваджена після терористичних атак на території Сполучених Штатів, зокрема, після нападів на вежі-близнюки у вересні 2001 року. Той факт, що так багато людей сьогодні користуються Інтернетом, також значно спрощує подачу імміграційних заявок онлайн. Закон про імміграцію в США (ESTA) використовується лише для людей, які походять з певних країн, що вважаються "низьким ризиком". Це означає, що, наприклад, якщо ви є громадянином Голландії або Японії, ви можете подати заяву на отримання ESTA заздалегідь до поїздки в США. Якщо ви є громадянином Судану або Ірану, вам потрібна повна віза.

ESTA все ще дозволяє здійснювати певний контроль за тим, кому дозволено в'їзд до США, але скорочує бюрократію, пов'язану з подачею заяви на отримання повної візи. Власникам ESTA наразі дозволено перебувати в США максимум 90 днів за один раз у рамках добросовісної подорожі. Якщо відвідувачі бажають залишитися на довше, вони все одно повинні подати заяву на отримання повної візи.

У 2016 році Канада також запровадила подібну до ESTA систему безвізового в'їзду під назвою eTA.

Як подати заяву на отримання ETIAS

Ви можете подати заявку на участь у програмі ETIAS лише онлайн. Поштою або поштою заяви не приймаються. Ви також можете попросити третю особу, наприклад, члена сім'ї, друга або організацію, заповнити заяву за вас.

Щоб подати заявку ETIAS, вам знадобиться дійсний закордонний паспорт і спосіб оплати збору за подання заявки в розмірі EUR 7.

Ваші проїзні документи, такі як чинний машинозчитуваний або електронний паспорт, необхідні для заповнення заяви ETIAS. Документи повинні бути дійсними більше 3 місяців від запланованого дня виїзду з ЄС і бути не старше 10 років з дати видачі. Якщо ви перебуваєте в родинних стосунках з громадянином ЄС або країни ЄАВТ, ви можете подати заяву на звільнення від сплати податку.

Під час заповнення заяви ETIAS вам потрібно буде надати наступні дані:

 • Особиста інформація - включає ваше повне ім'я, дату народження, місце народження, стать, національність, домашню адресу, електронну пошту та номер телефону.
 • Імена батьків - це їхні імена та прізвища (якщо вони відомі).
 • Дані проїзного документа - наприклад, номер вашого паспорта, дата видачі та закінчення терміну дії, країна та місце видачі або орган, що його видав.
 • Інформація про роботу - дані про вашого поточного або останнього роботодавця.
 • Інформація про освіту - це може бути ваш поточний навчальний заклад або місце навчання.
 • Пункт призначення в ЄС - країна ЄС, до якої ви маєте намір прибути, а також дані про місце вашого проживання.
 • Особиста інформація - дані про ваші судимості, будь-які поїздки в місця конфлікту, а також про те, чи приймалися щодо вас рішення про повернення.
 • Батьки або законні опікуни - якщо заявнику не виповнилося 18 років, ім'я та контактна інформація батьків або опікунів, відповідальних за його добробут.
 • Треті особи - третя особа, яка подає заяву від імені заявника, повинна надати інформацію про особу, яка заповнює заяву, її зв'язок із заявником, а також про будь-яку установу чи організацію, яку вона представляє.
 • Родина з ЄС - заявники, які є родичами громадянина країни ЄС або громадянина ЄАВТ з правом вільного пересування по всій території ЄС, повинні надати інформацію про особу, з якою вони пов'язані, і характер їхніх стосунків.

Ми рекомендуємо вам подати заявку на отримання дозволу на в'їзд до ЄС задовго до того, як ви придбаєте квитки або забронюєте житло. Обробка більшості заявок займає від декількох хвилин до 96 годин, хоча, якщо необхідна додаткова інформація або співбесіди з органами влади ЄС, період очікування може тривати до 30 днів.

ETIAS буде дійсною протягом трьох років або до дати закінчення терміну дії паспорта (залежно від того, що настане раніше) і може бути використана для перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду.

Заповнення онлайн-заявки займе менше 10 хвилин. Після подачі, ваша заявка ETIAS буде миттєво оброблена, і ви отримаєте рішення від системи протягом 96 годин або менше. Обробка невеликого відсотка заявок може зайняти до чотирьох тижнів, якщо від заявника вимагається додаткова документація. Якщо ваша заявка ETIAS ще не була схвалена і у вас немає іншого дозволу на поїздку, ви не зможете в'їхати в країну Європейського Союзу.

Ви отримаєте повідомлення електронною поштою, якщо для обробки вашої заявки знадобиться додаткова інформація. Вам буде надано додатково 10 днів на її надання. Якщо додаткова інформація буде прийнята, ви отримаєте повідомлення про це не пізніше, ніж через 96 годин. Якщо інформації буде недостатньо, вас запросять на співбесіду в консульство ЄС на ваш розсуд, онлайн або в найближчому до вас місці. Вас повідомлять про своє рішення протягом 48 годин після співбесіди.

Заповнити та надіслати заявку дуже просто, і, швидше за все, це займе небагато часу. Більшість заявок обробляється протягом 20 хвилин. Однак, деякі заяви можуть розглядатися довше, навіть до 30 днів. Тому важливо подати заявку на отримання дозволу на поїздку ETIAS заздалегідь.

Хоча обробка більшості заявок займає лише кілька хвилин, це не може бути гарантовано. Протягом 96 годин вам буде надіслано повідомлення електронною поштою про статус вашої заявки на отримання дозволу ETIAS і про те, чи потрібні подальші дії.

Так, якщо інша особа, наприклад, друг або член сім'ї, бажає, щоб ви подали заявку від його імені, або ви працюєте в організації, наприклад, туристичній компанії, ви можете це зробити. Ви повинні додати підписану декларацію про представництво разом з особою, від імені якої ви подаєте заяву, разом із заявою.

Так, усім мандрівникам, незалежно від їхнього віку, для подорожі до Європейського Союзу потрібна окрема затверджена система ETIAS. Однак особи віком до 18 років або старше 70 років звільняються від сплати збору за оформлення €7.

Навіть якщо вони були дітьми, коли подавали заяву на отримання дозволу на поїздку ETIAS, цей дозвіл залишається дійсним, коли вони досягають повноліття. Коли вони прийдуть поновлювати свій дозвіл, пільги для дітей до 18 років на оплату збору за подачу заяви більше не будуть надаватися.

Після того, як ви почнете заповнювати заявку, ви можете зберегти чернетку, яка зберігатиметься в системі до 48 годин. Ви можете повернутися і завершити свою заявку в будь-який час протягом цього періоду. Однак через 48 годин ваша чернетка буде видалена, і вам потрібно буде почати все спочатку.

ETIAS видається на кожного окремого власника паспорта. Будь-які інші особи або члени сім'ї, які бажають подорожувати, повинні подати власні заяви на отримання ETIAS, незалежно від того, подорожують вони разом чи ні, і незалежно від їхнього віку.

Ви отримаєте повідомлення про рішення ETIAS електронною поштою. Адреса електронної пошти, вказана у формі, буде використана для комунікації щодо вашої заявки. Якщо ви не отримали електронного листа на свою поштову скриньку протягом 96 годин з моменту подання заявки, перевірте папку "Спам" у вашій поштовій скриньці.

Всі дозволи на поїздки від ETIAS дійсні або протягом трьох років з дати видачі, або до закінчення терміну дії наявних проїзних документів, залежно від того, що настане раніше. Отже, якщо термін дії вашого паспорта закінчується через два роки, то термін дії ETIAS закінчується одночасно з ним.

Перед закінченням терміну дії вашого поточного дозволу ETIAS вам буде надіслано електронного листа з повідомленням про наближення терміну його дії. Ви зможете подати нову заявку на 120 днів раніше, ніж закінчиться термін дії вашого поточного дозволу.

Хоча ви можете подати заяву на отримання ETIAS, ми не радимо цього робити. Існує високий ризик того, що вас можуть не пустити на кордоні, якщо у вас немає виняткових підстав для в'їзду, наприклад, з гуманітарних міркувань. Винятки можуть бути зроблені, якщо ви перебуваєте в родинних стосунках з громадянином ЄС або країни ЄАВТ.

Ви все ще можете отримати ETIAS, але ви зможете подорожувати лише до тих країн ЄС, які визнають ваші проїзні документи. Однак, за надзвичайних обставин вам можуть дозволити в'їзд до країн, які не визнають ваші документи. Перевірте список країн, які вимагають ETIAS, у Європейській комісії, щоб переконатися, чи визнають ваші проїзні документи.

Ні, для відвідування всіх країн-членів ETIAS на одного мандрівника потрібен лише один затверджений ETIAS для відвідування всіх країн-членів ETIAS. Вам не потрібно подавати заявку на отримання ETIAS для кожної країни-члена, яку ви відвідуєте. Затверджена ETIAS покриває всі поїздки до країн-членів ETIAS, незалежно від пункту в'їзду або виїзду з ЄС.

Коротка відповідь - ні. ETIAS потрібна особам, які наразі не є громадянами ЄС, але не потребують візи. Це мандрівники з таких країн, як Сполучені Штати або Канада.

Ви можете дізнатися більше про те, кому потрібна ETIAS, перейшовши за наступним посиланням: https://etias-info.com.ua/що-таке-etias/кому-потрібен-etias

Ні, якщо у вас є шенгенська віза, ETIAS вам також не знадобиться. Однак, ваша шенгенська віза все одно буде необхідна для подорожей до ЄС.

Якщо ви заявляєте, що ви пов'язані з громадянином ЄС або ЄАВТ, ви повинні вказати, яким чином ви пов'язані з ним, в тому числі вказати ваші родинні зв'язки.

Ні, для в'їзду в Європу та виїзду з Європи ви повинні використовувати паспорт країни-члена ЄС або ETIAS. Вам не знадобиться ETIAS, якщо ви подорожуєте за паспортом країни-члена ЄС.

Ні, якщо у вас є посвідка на проживання або статус резидента в країні ЄС, вам не потрібно подавати заяву на отримання ETIAS, але вам потрібно буде подорожувати, використовуючи посвідку на проживання та дійсний паспорт.

Хоча ви можете почати подавати заявку на отримання ETIAS ще до того, як підтвердите свої плани на поїздку, майте на увазі, що вам потрібно буде вказати країну ЄС, яку ви плануєте відвідати в першу чергу. Однак після отримання дозволу ви можете поїхати до будь-якої з 30 інших країн, охоплених системою ETIAS.

Так, ви все ще зможете подати заяву на отримання ETIAS і обговорити обставини, пов'язані з вашим кримінальним засудженням. Якщо вам буде відмовлено у видачі ETIAS, ви матимете право подати апеляцію до держави-члена ЄС, яка прийняла рішення про відмову у видачі ETIAS.

Якщо хтось заповнює заяву ETIAS від вашого імені, він також повинен вказати своє повне ім'я та контактну інформацію комерційного посередника, на якого він працює, якщо це можливо. Вони також повинні будуть надати інформацію про свої відносини з вами, а також підтвердження того, що декларація про представництво була підписана ними і вами.

Так, системою ETIAS керують національні органи влади всіх країн ЄС в рамках системи ETIAS. Крім того, вони співпрацюють з такими агентствами, як EU-LISA, Frontex та Європол, щоб забезпечити безпеку та цілісність системи. Всі ці організації використовують найсучасніші технології та заходи безпеки, покликані запобігти будь-якому несанкціонованому доступу до вашої інформації. Система ETIAS розроблена таким чином, що тільки уповноважений персонал цих установ може отримати доступ до будь-яких даних, що зберігаються в центральній системі ETIAS.

Подорож із затвердженим ETIAS

Ні, схвалений ETIAS не гарантує в'їзду. Навіть якщо у вас є ETIAS, вам можуть відмовити у в'їзді з будь-якої причини. ETIAS не є гарантією в'їзду до ЄС, і вам можуть відмовити у в'їзді, якщо ви не пройдете прикордонний контроль або не відповідатимете іншим умовам в'їзду.

Дійсний дозвіл ETIAS дозволяє вам сісти на борт вашого перевізника, наприклад, літака або корабля, в будь-яку країну, що діє в рамках ETIAS. Однак рішення про дозвіл на в'їзд до регіону приймають прикордонники, які можуть відмовити вам у в'їзді на підставі закону або з міркувань безпеки.

Ні, вам не потрібно роздруковувати копію електронного листа з підтвердженням ETIAS або знімок екрана онлайн-перевірки статусу, що показує ваш затверджений дозвіл. Оскільки ETIAS - це електронний дозвіл на поїздку, відповідні органи влади та перевізники зможуть підтвердити його дійсність за допомогою власних систем. Для власного спокою ви можете записати номер вашого затвердженого дозволу, а також регулярно перевіряти статус вашого дозволу, щоб переконатися, що він залишається дійсним та актуальним.

Ні, ETIAS приймається лише в країнах, що входять до Шенгенської зони та ETIAS.

Так, хоча ви можете бути об'єктом додаткових перевірок безпеки з боку прикордонників у будь-якій країні Європейського Союзу. Хоча ETIAS надає вам свободу пересування в межах ЄС для короткострокових ділових або туристичних поїздок, ETIAS є дозволом на поїздку, а отже, може бути анульований у будь-який час європейськими прикордонними органами.

Вам знадобиться ETIAS, якщо ви в'їжджаєте в країну ETIAS з міжнародним перевізником, який перевозить групи (наприклад, туристичну групу) наземним автобусом. Однак ця вимога не буде застосовуватися владою ЄС до трьох років після запуску ETIAS.

Вам не знадобиться ETIAS, якщо ви перетинаєте кордон з країною-членом Шенгенської зони на приватному автомобілі або іншому транспортному засобі.

Ні, вам не потрібна ETIAS, якщо ви в'їжджаєте в Шенгенську зону або країну ETIAS залізницею.

Оновлення даних ETIAS

Будь-які помилки у вашій заяві ETIAS можуть поставити під сумнів її точність та автентичність і призвести до відмови у в'їзді або до відхилення, відкликання чи анулювання вашого дозволу. Оскільки ви несете відповідальність за правильність усіх даних, які ви вводите, будь ласка, уважно перегляньте свою заяву, щоб виправити будь-які помилки перед тим, як подати її.

Найпростіший і найшвидший спосіб виправити будь-які помилки у вашій заявці після її подання - це просто заповнити нову заявку з раніше використаними даними. Ви також повинні зробити це в разі будь-яких істотних змін в інформації, зазначеній у вашій попередній заявці на отримання дозволу на імміграцію до ETIAS. Ви також можете подати запит на виправлення незначних помилок, таких як друкарські помилки, але майте на увазі, що це може затримати обробку вашої заяви на 30 днів.

Однією з найпоширеніших помилок у заявці є переплутування цифри нуль (0) з літерою (O) у полі номера паспорта. Це може спричинити проблеми при реєстрації на рейс або при в'їзді в країну ЄС, оскільки ваші паспортні дані не співпадуть з даними ETIAS. Заявникам рекомендується ретельно перевіряти інформацію, яку вони вносять у форму.

Так, ваш ETIAS - це цифровий дозвіл на поїздку, присвоєний вашому паспорту. Якщо наведені нижче дані змінилися, вам потрібно буде додати їх до нової заяви:

 • Ім'я - зміна імені або по батькові анулює існуючий затверджений ETIAS.
 • Прізвище (ім'я) - зміна прізвища або імені призведе до анулювання існуючої ETIAS, а отже, вам потрібно буде подати нову заяву.
 • Стать - якщо ви проходите процедуру зміни статі або гендерної ідентичності, вам потрібно буде подати заяву на отримання нової ETIAS.
 • Громадянство - якщо ви змінюєте громадянство або отримуєте нове, вам потрібно буде подати нову заяву на отримання ETIAS.
 • Паспорт або проїзний документ - сюди входить новий або відновлений документ, який замінює втрачений або викрадений паспорт.

Так, ваш ETIAS пов'язаний з унікальними даними вашого проїзного документа, включаючи номер паспорта. Оскільки кожен номер паспорта є унікальним, ви повинні подати заявку на отримання нової ETIAS, вказавши дані вашого нового паспорта.

Так, у разі втрати або викрадення паспорта, ваш дозвіл на поїздку ETIAS буде анульовано. Ви повинні негайно повідомити про втрату або крадіжку паспорта місцевим органам влади та звернутися до консульства вашої країни для отримання нових проїзних документів. Після того, як ви отримаєте ці проїзні документи, вам необхідно подати заяву на отримання нового дозволу на поїздку ETIAS з цими новими даними.

Винятки та особливі випадки ETIAS

На жаль, не існує прискореного процесу подачі заявки на ETIAS. Навіть якщо у вас є причина терміново виїхати до країни ЄС, вам все одно доведеться скористатися тим самим процесом подачі заявки ETIAS, що й усім іншим мандрівникам. Ми рекомендуємо подавати заявку задовго до вашого від'їзду, щоб забезпечити безперешкодний досвід подорожі. Швидше за все, ви отримаєте підтвердження від декількох хвилин до 96 годин з моменту подачі заявки.

Можуть виникнути невідкладні випадки, коли вам потрібно поїхати, наприклад, на похорон, до суду або за медичними показаннями. Якщо ви отримали відмову в первинній заявці, ви можете подати запит на отримання ETIAS з обмеженим терміном дії у надзвичайних випадках.

Поки ви перебуваєте в межах міжнародної транзитної зони, вам не потрібен дозвіл на поїздку ETIAS. Якщо ви вирішите покинути міжнародну транзитну зону і в'їхати в країну, яка працює в системі ETIAS, вам знадобиться дійсний дозвіл на поїздку.

Членами сім'ї можуть бути наступні особи:

 • Подружжя, в тому числі одностатеве.
 • Зареєстровані цивільні партнери, якщо чинне законодавство прирівнює партнерство до шлюбу.
 • Прямі нащадки, яким не виповнився 21 рік, або утриманці, в тому числі подружжя або партнерів.
 • Прямі кровні родичі, в тому числі подружжя або партнерів.

Щоб отримати статус члена сім'ї в ETIAS, ви повинні відповідати певним умовам. Ви повинні бути членом сім'ї громадянина ЄС або членом сім'ї громадянина ЄАВТ. Крім того, вам не потрібна віза для в'їзду в ЄС і ви не повинні мати документ на проживання відповідно до Директиви 2004/38/ЄС або дозвіл на проживання відповідно до Регламенту (ЄС) № 1030/2002.

ETIAS не потрібна, якщо ви отримали карту перебування або дозвіл на проживання в країні ЄС, яка діє в рамках ETIAS. Якщо у вас немає цих документів, ви повинні подати заяву на отримання ETIAS.

Заявники з безвізових країн, які мають членів сім'ї, що є громадянами ЄС, або громадянами ЄАВТ, які мають право вільного пересування, прирівняне до ЄС, звільняються від сплати візового збору за подання заяви. Їхні заяви також повинні будуть перевірятися на відповідність правилам нелегальної імміграції під час опрацювання.

Ні, ETIAS призначена для громадян з безвізових країн, які планують відвідати ЄС лише на короткий час. Авторизація ETIAS не потрібна, якщо у вас є документи на проживання, видані країною ЄС, які дозволяють вам перебувати в ЄС.

Мандрівники з країн з безвізовим режимом, які наразі навчаються в іншій країні з безвізовим режимом, включаючи Швейцарію та Ліхтенштейн, повинні отримати дозвіл ETIAS, перш ніж вирушати у шкільну поїздку. Якщо ви не відповідаєте жодній з цих вимог, можливо, вам доведеться подати заяву на отримання візи для поїздки. Майте на увазі, що правила в'їзду в кожну країну ЄС відрізняються, тому вам може знадобитися або дозвіл ETIAS, або віза, або і те, і інше, залежно від того, які країни ви плануєте відвідати.

Правила щодо членів екіпажу, які потребують дозволу ETIAS на в'їзд, можуть відрізнятися в різних країнах. Деякі країни можуть мати різні правила для членів екіпажу, які перебувають на службі, сходять на берег з посвідченням особи моряка, беруть участь в аварійно-рятувальних операціях або на судні, що здійснює плавання міжнародними внутрішніми водами. Ознайомтеся з вимогами до подорожей кожної країни, яку ви відвідуєте, щоб дізнатися, чи потрібна вам ETIAS.

У більшості випадків власники дипломатичних паспортів звільняються від сплати ETIAS. Однак з цього правила можуть бути винятки, і деякі версії дипломатичних паспортів можуть вимагати наявності ETIAS або дипломатичної візи. Дипломатам рекомендується проконсультуватися зі своїми місцевими або національними органами влади щодо того, чи звільняються вони від сплати ETIAS, виходячи з характеру їхнього візиту та відносин з країнами ЄС, які вони мають намір відвідати.

Особа, яка визнана біженцем або особою без громадянства і наразі проживає в країні ЄС та має дійсні проїзні документи, видані цією країною, не потребує дозволу ETIAS. Однак біженці та особи без громадянства, які проживають у безвізовій країні за межами ЄС або Ірландії і мають дійсні проїзні документи, видані цією країною, повинні мати дозвіл ETIAS.

Права громадян країн, що не є членами ЄС, які служать у збройних силах НАТО, відрізняються в кожній країні. Щоб дізнатися, чи потрібен вам дозвіл ETIAS для відвідування країни, перегляньте Винятки, стаття 6(2). Якщо країна, яка видає ваші проїзні документи, є країною з безвізовим режимом, вам знадобиться дозвіл від ETIAS. Якщо ні, то віза необхідна.

Способи оплати та збори

ETIAS коштуватиме €7 EUR для осіб віком від 18 до 70 років. Для осіб молодше 18 років або старше 70 років плата не стягується.

За подання заяви на отримання ETIAS потрібно заплатити EUR 7. Пільги поширюються на заявників, які не досягли 18 років, старше 70 років або є членами сім'ї громадян ЄС чи негромадян ЄС, які мають право вільного пересування в ЄС.

Усі збори за подання заявки до ETIAS не підлягають поверненню. Таким чином, після того, як ви подали заявку на обробку і сплатили збір, незалежно від результату, кошти не повертаються. Будь-які суперечки або повернення коштів, ініційовані вашим платіжним провайдером для сплати збору за подання заявки ETIAS, можуть призвести до анулювання затвердженої заявки ETIAS.

Так, будь-яка введена платіжна інформація доступна лише банку або фінансовій установі, що бере участь у транзакції. Після обробки транзакції в системі ETIAS не залишається жодної фінансової інформації або платіжних даних.

Відмови, скасування та оскарження

Існує кілька причин, через які вам можуть відмовити у видачі дозволу на поїздку в системі ETIAS:

 • Проїзні документи, які ви використовували, можуть бути заявлені як втрачені або викрадені.
 • Вас можуть вважати загрозою для безпеки, потенційним нелегальним іммігрантом або високим епідемічним ризиком.
 • Ви не надали додаткову інформацію або документацію, необхідну для розгляду заяви у встановлений термін, або не з'явилися на заплановану співбесіду.
 • Вам раніше було відмовлено у в'їзді та перебуванні в країні ЄС, і про це було зафіксовано відповідне попередження.
 • Існують обґрунтовані сумніви щодо достовірності наданих вами даних або наданих вами заяв і документів.

Ви будете проінформовані про причину відмови або відхилення ETIAS електронною поштою разом з рішенням про відмову. Якщо ви бажаєте, в електронному листі також буде посилання, за яким ви можете розпочати процес оскарження ETIAS.

Якщо ваша заява ETIAS була відхилена, ви не маєте права легально в'їхати до ЄС. Однак у вас є три наступні можливості.

 1. Ви можете оскаржити відмову ETIAS - апеляція є ручним процесом, який може вимагати відвідування консульства країни-члена ЄС для проходження співбесіди. Майте на увазі, що всі процеси оскарження здійснюються органами влади країни ЄС, яка прийняла рішення про відхилення вашої заяви. Якщо вам необхідно поїхати до країни ЄС у зв'язку з екстреними або надзвичайними обставинами, ви можете подати заяву на отримання ETIAS з обмеженим терміном дії.
 2. Ви можете повторно подати заяву, використовуючи більш точну або переглянуту інформацію - це актуально у випадку, якщо ви допустили помилку в останній заяві ETIAS.
 3. Ви складаєте альтернативні плани подорожей за межами країн ETIAS - хоча це найбільш радикальний варіант, оскільки вас не впустять до Європи, він залишається життєздатним для окремих осіб або сімей, яким, можливо, не потрібно в'їжджати до Європи для досягнення своїх цілей.

Ви можете подати нову заяву ETIAS з правильною інформацією. Попередня відмова автоматично не позбавляє вас можливості отримати дозвіл ETIAS, особливо якщо первинна заявка містила помилки.

Так, органи влади країни ЄС, яку ви плануєте відвідати, можуть анулювати ваш дозвіл ETIAS, якщо вони мають тверде переконання, підкріплене доказами, що ви перестали відповідати вимогам для отримання дозволу.

Вони також можуть анулювати ваш дозвіл, якщо вважають, що ви не відповідали вимогам для в'їзду протягом періоду подання заяви. У таких випадках вас поінформують про це рішення і причини анулювання, а також про процедуру оскарження цього рішення.

Якщо ваш дозвіл буде анульовано під час перебування в країні ETIAS, ви не зможете легально перебувати в цьому регіоні. У такому випадку ви будете поінформовані про анулювання, його причини та процедуру оскарження. Якщо ваш дозвіл анульовано з таких причин, як втрата проїзних документів, то після отримання нового паспорта або іншого документа ви можете подати заяву на отримання нового дозволу ETIAS.

Ви можете подати запит на анулювання затвердженого ETIAS, поки дозвіл ще дійсний. Для цього потрібно подати онлайн-запит, вказавши номер дозволу та номер паспорта.

Якщо на момент подання запиту ви перебуваєте в країні ЄС, на яку поширюється система ETIAS, скасування набуде чинності лише після того, як ви покинете цей регіон.