Португалія відновлює податкові пільги для іноземних талантів

Португалія відновлює податкові пільги для іноземних талантів

З метою стимулювання економічного зростання Португалія планує відновити свою податкову програму для іноземців, які не є постійними резидентами (NHR), але з деякими суттєвими змінами.

Це рішення, оголошене міністром фінансів Жоакімом Мірандою Сарменто, має на меті залучити висококваліфікованих іноземних працівників і водночас вирішити проблему зловживання цією програмою заможними пенсіонерами-емігрантами.

Оновлений підхід до залучення глобальних талантів

Нова програма NHR, що є частиною більш масштабного плану зі стимулювання економіки, збереже привабливу ставку фіксованого прибуткового податку на рівні 20%.

Однак тепер вона застосовуватиметься лише до заробітної плати та професійного доходу, а не до дивідендів, приросту капіталу та пенсій.

Ця зміна є відповіддю на скарги країн Європейського Союзу (ЄС), особливо скандинавських, які раніше заперечували проти схеми залучення пенсіонерів до сплати податків у їхніх рідних країнах.

"Нам потрібно залучати молодь, - підкреслив Нуно Кунья Барнабе, податковий партнер лісабонської юридичної фірми Abreu Advogados.

Це відображає мету уряду зміцнити робочу силу Португаліїта уникнути демографічних викликів.

(Image courtesy of Hoang NC via Pexels)

(Зображення люб'язно надане Hoang NC через Pexels)

Баланс між економічним зростанням і доступністю житла

Сарменто визнав необхідність збалансувати залучення кваліфікованих працівників з вирішенням житлової кризи в Португалії.

"Нам потрібні кваліфіковані працівники та економічне зростання. Ми повинні збалансувати це з більш доступним житлом", - заявив він.

Міністерство фінансів дало зрозуміти, що податкова програма не вимагає купівлі нерухомості, що може допомогти зменшити занепокоєння щодо збільшення тиску на ринок житла.

Такий підхід має на меті вирішити проблему "відтоку мізків" молодих португальців, які не можуть знайти доступне житло, і водночас зробити країну привабливою для міжнародних талантів.

Уряд сподівається, що такий баланс призведе до сталого економічного зростання без погіршення існуючих житлових проблем.

Приваблива програма для кваліфікованих фахівців

Повернення податкових пільг для нерезидентів Португалії може мати значний вплив на відвідувачів та іммігрантів з ЄС, особливо тих, хто думає про те, щоб залишитися на довше або переїхати до Португалії.

Для тих, хто планує тривале перебування, нові податкові правила можуть стати переконливим фактором у процесі прийняття рішення.

Цифрові кочівники, зокрема, можуть знайти переглянуту схему NHR привабливою, оскільки вона зосереджується на професійному доході.

Це може зробити Португалію більш привабливою країною призначення для віддалених працівників з ЄС та інших країн.

Так само кваліфікованих спеціалістів, дослідників та менеджерів може привабити фіксована ставка податку в розмірі 20%, яка є нижчою, ніж в інших країнах ЄС.

Студенти та сім'ї, які розглядають можливість переїзду до Португалії, також можуть отримати опосередковану вигоду.

Хоча податкові пільги стосуються переважно працюючих фахівців, потенційне збільшення кількості кваліфікованих працівників і подальше економічне зростання можуть призвести до покращення можливостей і послуг для всіх резидентів.

Можлива конкуренція за іноземні таланти

Рішення Португалії відновити податкові пільги для нерезидентів може вплинути на імміграційну політику всього ЄС. Це може змусити інші країни ЄС переглянути свої стратегії залучення кваліфікованих іноземних працівників.

Цей крок демонструє зростаючу тенденцію серед країн ЄС до конкуренції за глобальні таланти, що, можливо, зробить імміграцію кваліфікованих працівників більш конкурентоспроможною.

Іншим країнам, можливо, доведеться запропонувати подібні податкові пільги або інші переваги, щоб залишатися привабливими для міжнародних фахівців. Однак це також піднімає питання щодо узгодженості оподаткування в ЄС.

Попередня версія португальської схеми НСП зазнала критики з боку інших країн-членів, і ця переглянута версія все ще може призвести до дискусій про чесну податкову конкуренцію та її вплив на податкові системи інших країн ЄС.

(Image courtesy of Lusa News Agency)

(З вдячністю надано інформаційним агентством Lusa)

Подолання політичних викликів та підтримка бізнесу

Правоцентристський уряд меншості на чолі з прем'єр-міністром Луїсом Монтенегро стикається з проблемою забезпечення парламентської підтримки цієї ініціативи.

Як Соціалістична партія, так і ультраправа партія CHEGA висловили занепокоєння щодо надання податкових пільг іноземцям.

Однак Сарменто вважає, що опозиційні партії або підтримають план, або утримаються від голосування.

Португальські компанії, ймовірно, вітатимуть 20% ставку, оскільки багато хто з них намагається залучити іноземні таланти, які готові платити найвищу в Португалії граничну ставку податку в розмірі 48% з доходів понад 81 199 євро.

Така підтримка з боку бізнесу може мати вирішальне значення для отримання ширшої політичної підтримки цього заходу.

Нова глава для глобальної привабливості Португалії

У той час як Португалія готується запровадити оновлену програму оподаткування нерезидентів, перед країною постають як економічні можливості, так і соціальні зобов'язання.

Уряд хоче залучити висококваліфікованих іноземних працівників і відреагувати на критику в минулому, демонструючи обережний підхід до стимулювання зростання.

Успіх цієї ініціативи залежатиме від того, наскільки добре вона буде реалізована і чи вдасться збалансувати залучення міжнародних талантів з місцевими проблемами.

Оскільки конкуренція за кваліфікованих працівників зростає в усьому світі, крок Португалії може стати моделлю використання податкових стимулів для стимулювання економіки з урахуванням більш широких європейських проблем.

Для потенційних експатів і кваліфікованих фахівців, які думають про переїзд до Португалії, ці нові стимули є чудовою можливістю.

Однак дуже важливо враховувати всі аспекти переїзду, включаючи довгострокові кар'єрні перспективи, якість життя та інтеграцію в португальське суспільство.