Чи буде мобільний додаток ETIAS?

Чи буде мобільний додаток ETIAS?

Очікується, що нова система попереднього погодження поїздок для відвідувачів Європи, Європейська система інформації та авторизації подорожей (ETIAS), почне діяти у 2022 році. На відміну від візової заяви, яку зазвичай потрібно подавати особисто в консульстві, анкета ETIAS має бути заповнена і подана онлайн разом зі збором за подання заяви, який наразі очікується на рівні 7 євро.

Заявник повинен мати доступ до комп'ютера, підключення до Інтернету та можливість сплатити збір онлайн. Однак багато людей зараз користуються мобільними пристроями, а не стаціонарними чи портативними комп'ютерами, і ведуть свої справи в Інтернеті та здійснюють пошук за допомогою мобільного телефону або планшета. Для таких людей подача заявок онлайн може бути проблематичною, але рішення незабаром буде доступне у вигляді мобільного додатку ETIAS.

Запуск ETIAS у 2022 році, але обов'язковий лише з 2023 року

ETIAS - це не віза, а дозвіл (в електронному вигляді прив'язаний до паспорта) на в'їзд і подорожі країнами, що входять до Європейського Союзу та Шенгенської зони. Він запроваджується з метою посилення безпеки та запобігання (наскільки це можливо) злочинній та терористичній діяльності по всій Європі.

Громадяни ЄС та Шенгенської зони будуть звільнені від нової системи, але власники паспортів країн, що не входять до ЄС та Шенгенської зони, незабаром будуть зобов'язані подати заявку та отримати схвалення ETIAS перед тим, як вирушати в будь-яку європейську поїздку. Країни, які не є членами Європейського Союзу або Шенгенської зони, тепер вважаються "третіми країнами", і тому їхні громадяни повинні будуть отримати схвалення ETIAS перед тим, як намагатися в'їхати до Європи.

Після того, як Brexit набув чинності і Британія вийшла з ЄС, Сполучене Королівство тепер підпадає під категорію "третіх країн", і з середини 2022 року громадяни Великої Британії повинні будуть отримувати дозвіл ETIAS для поїздок до Європи. Протягом перших шести місяців вимога ETIAS не буде суворо дотримуватися, оскільки це буде перехідний період, але вона стане обов'язковою з початку 2023 року.

На стадії розробки

Очікується, що більшість заявок до ETIAS заповнюватимуться за допомогою комп'ютера, оскільки це буде найпростіший метод і найменш вірогідний спосіб внесення помилкових даних заявником. Однак, зі зростанням популярності та використання мобільних телефонів, мобільний додаток також знаходиться на стадії розробки, але все ще перебуває на стадії доопрацювання. Комісія ЄС заявила, що мобільний додаток буде доступний як альтернативний метод подання заявки, але не повідомила, наскільки просунутий цей процес і коли додаток буде випущений для широкої громадськості.

Необхідна інформація

Точна інформація про додаток ETIAS є обмеженою, оскільки не було оголошено жодної конкретної дати релізу. Однак, як тільки додаток буде повністю функціональним і працюватиме належним чином, користувачеві буде запропоновано стандартну форму заявки ETIAS, в якій потрібно буде вказати основну інформацію, зокрема

  • Повне ім'я (включаючи псевдонім або ім'я, що використовується в художніх цілях)
  • Адреса, адреса електронної пошти та контактний номер(и) телефону
  • Паспортні дані, включаючи дату видачі та термін дії, номер паспорта
  • Перша країна призначення, яку ви відвідуєте

Оскільки основною метою ETIAS є посилення європейської безпеки, заявники також повинні будуть надати інформацію про будь-які попередні судимості за кримінальні або терористичні злочини та періоди, проведені у в'язниці.

Використання додатку ETIAS

Хоча подача заявки в ETIAS за допомогою комп'ютера є рекомендованим і найпростішим методом, можуть бути випадки, коли додаток буде простішим або зручнішим. Ось деякі сценарії, в яких додаток ETIAS може бути корисним:
Люди, яким потрібно подати заявку негайно, але які постійно перебувають у русі і не мають доступу до комп'ютера вдома або в офісі.

  • Мандрівники, які бажають відвідати країну Шенгену або ЄС через непередбачувані обставини і тому потребують швидкого схвалення ETIAS.
  • Люди, які не мають ноутбука або стаціонарного комп'ютера.

У великому європейському просторі є країни, які не є членами ЄС і не входять до Шенгенської зони, для відвідування яких паспорт, затверджений ETIAS, не потрібен, але їх небагато. Відвідувач однієї з цих країн може раптово вирішити в'їхати до країни ETIAS, але не мати для цього необхідного дозволу ETIAS. У таких випадках додаток може бути найпростішим рішенням.

Мови та доступність

Понад шістдесят країн світу зараз вважаються ЄС "третіми країнами", і громадяни цих країн повинні будуть подавати заявку на отримання дозволу ETIAS з середини 2022 року. Стаття 16 регламенту ETIAS передбачає, що форма заявки повинна бути доступна всіма офіційними мовами ЄС та країн-членів Шенгенської зони. Очевидно, що англійська мова буде доступною, незважаючи на вихід Великої Британії з ЄС. Керівництво ETIAS заявило, що покрокові інструкції та інформаційні бюлетені будуть опубліковані різними мовами, але якими мовами за межами європейської зони (якщо такі існують), поки що не уточнюється.

Точної дати, коли додаток ETIAS буде доступний для завантаження, поки що не оголошено. Очікується, що додаток буде випущений одночасно із запуском онлайн-заявки, але це станеться не раніше кінця 2021 або початку 2022 року. Однак це не є особливою проблемою, оскільки ETIAS не набуде чинності негайно і не буде обов'язковим до 2023 року.

Завантаження мобільного додатку ETIAS

Після запуску додаток ETIAS буде доступний на основних ринках додатків та в магазинах і буде сумісний з пристроями Apple та Android. Процес завантаження такий самий, як і для інших додатків, а на екрані пристрою з'явиться іконка ETIAS.

Хоча завантаження програми ETIAS на мобільний пристрій може бути корисним, це не найкращий спосіб заповнити заявку на отримання дозволу ETIAS. Очікується, що переважна більшість заявок з третіх країн буде заповнюватися онлайн через зручність.

Як тільки мобільний додаток ETIAS буде запущено, посилання на нього буде розміщено на цій сторінці.

Використання мобільного додатку ETIAS

Заповнення детальної анкети на маленькому екрані може бути складним, а ймовірність зробити помилки набагато вища, ніж на великому екрані комп'ютера. Орфографічні помилки, введення неправильних цифр і навіть повна відсутність запитань є більш ймовірними при введенні інформації на маленькому екрані, і будь-яка з цих помилок може призвести до того, що заявку доведеться подавати повторно або навіть отримати відмову в її прийнятті.

Хоча додаток ETIAS можна використовувати для подання заяви, його найбільша перевага полягає в тому, що він є резервним варіантом або для надзвичайних ситуацій, коли доступ до комп'ютера може бути ускладненим або неможливим. За допомогою додатку можна буде перевірити статус або дійсність ETIAS, а також змінити або модифікувати дані, перебуваючи в дорозі. Така ситуація може ніколи не виникнути, але якщо це станеться, додаток може заощадити багато часу, грошей і стресу.