Чи можна анулювати або відкликати ETIAS?

Чи можна анулювати або відкликати ETIAS?

Вступ

Після подання заяви на отримання дозволу на поїздку ETIAS та його отримання необхідно дотримуватися певних правил та положень, що стосуються його використання. Наявність затвердженого дозволу ETIAS не дає автоматичного права на вільне пересування країнами-членами ETIAS, оскільки остаточне рішення завжди залишається за прикордонними органами країн, які ви відвідуєте. Мандрівник може отримати відмову у видачі, анулювання або відкликання ETIAS з ряду причин.

Відмова у видачі ETIAS

Прибуття на прикордонний контрольно-пропускний пункт країни, особливо на зовнішньому кордоні Європейського Союзу, з дійсною ETIAS може бути недостатньо. Прикордонні органи мають абсолютне право відмовити у в'їзді, якщо:

 • Власник не може пред'явити дійсний паспорт або інший проїзний документ, який використовується для перевірки в анкеті-заявці
 • Паспорт було заявлено як втрачений або викрадений
 • термін дії ETIAS закінчується до закінчення запланованого перебування
 • Ім'я власника паспорта з'являється в оновленому списку ETIAS Watchlist

Прикордонні органи також мають право відмовити у в'їзді до своєї країни, якщо є підстави вважати, що мандрівник становить кримінальну загрозу або загрозу безпеці, незалежно від того, чи є його ім'я в "чорному списку", чи ні.

Система ETIAS анульована

Вся інформація, що міститься в анкеті ETIAS, повинна бути правдивою, актуальною і такою, що може бути перевірена. Надання неправдивих даних щодо контактних номерів, минулих судимостей та стану здоров'я може бути не одразу виявлено системою перевірки Центрального підрозділу, яка автоматично надає схвалення більшості поданих заявок. Однак неправдиві дані та невідповідності можуть бути виявлені з часом, і власникові буде видано повідомлення про анулювання ETIAS. Поширеними підставами для анулювання затвердженого ETIAS є наступні:

 • Дозвіл на поїздку було отримано шахрайським шляхом, наприклад, шляхом надання неправдивої особистої інформації або відсутності кримінальної чи медичної інформації.
 • Умови та положення ETIAS більше не дотримуються. Наприклад, адреса, контактні дані, рід занять та інша інформація з тих пір змінилися, але не були повідомлені національним або центральним підрозділам ETIAS.
 • У базі даних ETIAS з'явилося нове попередження про відмову у в'їзді в країну або про перевищення встановленого терміну перебування в країні-члені ETIAS.
 • Паспорт власника внесено до бази даних безпеки ETIAS як втрачений або викрадений, але про це не було повідомлено відповідний орган ETIAS.

Повідомлення про анулювання ETIAS буде негайно надіслано власнику, який має автоматичне право оскаржити це рішення. У повідомленні буде чітко вказано причину(и), через яку(і) ETIAS було анульовано, а також міститиметься детальна інформація про те, як подати апеляцію, та інструкція щодо процесу апеляції.

Анульоване рішення ETIAS

ETIAS може бути анульовано з тих самих причин, що й відмову, але анулювання буде видано лише тоді, коли буде виявлено інформацію, що стосується заявки після її схвалення. Якщо буде встановлено, що інформація, яка міститься в заявці, є неправдивою, оманливою або такою, що вводить в оману, власника буде повідомлено про анулювання.

Як і у випадку з відхиленою заявкою ETIAS, підстави для анулювання включають наступне:

 • Умови, передбачені для схвалення ETIAS, не були дотримані на момент прийняття заявки. Це може бути пов'язано з дійсними помилками, допущеними заявником, але ETIAS буде анульовано до з'ясування обставин, як правило, за допомогою процесу апеляції.
 • З'явилася нова інформація про власника ETIAS, характер якої робить недійсними дані, що містяться в заявці. Ця інформація може стосуватися потенційних питань безпеки, кримінальних справ або навіть медичних питань.

Власника буде поінформовано про анулювання та надано детальну інформацію про те, як подати апеляцію, хоча запис про причини, що обґрунтовують анулювання, зберігатиметься разом з оригінальним файлом заявки в базі даних Центрального підрозділу ETIAS.

Як уникнути проблем з ETIAS

Хоча апеляція може бути подана у випадку анулювання або відкликання ETIAS, краще уникати пов'язаних з цим витрат часу та клопоту. Цього можна досягти наступним чином:

 • Забезпечення чесного та точного заповнення заяви
 • Переконатися, що ETIAS дійсний протягом усього періоду перебування в країні
 • Завжди мати при собі дійсний паспорт або інший відповідний проїзний документ
 • Ніколи не перевищувати дозволений час перебування в будь-якій країні-члені ETIAS.

ETIAS впроваджується з метою підвищення безпеки в європейській зоні шляхом перевірки відвідувачів до прибуття. Хоча схвалення ETIAS та дійсного проїзного документа має бути достатньо для в'їзду до країн-членів ETIAS, останнє слово залишається за прикордонними службами, і те, що є прийнятним в одній країні, може бути недостатнім в іншій. Правильна документація та будь-які деталі щодо візиту, проживання, планів подорожі (хоча це і не обов'язково) варто мати при собі, оскільки вони допоможуть забезпечити безперешкодний в'їзд до країни призначення.